Son Dakika Haberleri: CHP Adayları Tanıtım Toplantısında MHP'ye de Destek Talebi Alkışlandı (Özel)

CHP Adayları Tanıtım Toplantısında MHP'ye de Destek Talebi Alkışlandı (Özel)

9 yıl önce

CHP İzmir milletvekili adaylarının sivil toplum kuruluşlarına yönelik tanıtım toplantısında, genel seçimde MHP'ye destek verilmesi önerildi.

CHP Adayları Tanıtım Toplantısında MHP'ye de Destek Talebi Alkışlandı (Özel), System.String[]

CHP İzmir milletvekili adaylarının sivil toplum kuruluşlarına yönelik tanıtım toplantısında, genel seçimde MHP'ye destek verilmesi önerildi. İzmiri Sevenler Platformu (İZSEV) Başkanı Sancar Maruflu, CHP'ye oy vermeyecek sağ görüşlü seçmenlerin MHP'ye yönlendirilmesi için çalışma yapılmasını teklif etti. Buna karşı çıkan olmadı ve konuşması bitince uzun süre alkışlandı.


CHP İzmir İl Örgütü, milletvekili adaylarının sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle tanışması için toplantı düzenledi. Bayraklı ilçesi Tepekule'deki toplantıya adaylar Oğuz Oyan, Aydın Özcan, Elfin Tataroğlu, Mustafa Moroğlu, Kazım Umdular, Turgay Bozoğlu, Musa Çam, Levent Eyipişiren ve Rıza Mahmut Türmen katıldı. CHP İl Başkan Yardımcısı Necati İmam'ın yönettiği toplantıda, milletvekili adaylarından sonra sivil toplum kuruluşu temsilcileri söz aldı. İZSEV Başkanı Maruflu, CHP'ye oy vermeyecek sağ görüşlü kişilerin, MHP'ye oy vermesi için yönlendirilmesini istedi. 12 Haziran seçiminin dönüm noktası olduğunu ve oyların ziyan olmasını önleyecek tedbirler alınması gerektiğini söyleyen Sancar Maruflu, "Çevremizdekileri, 12 Haziran'a CHP'yi destekleyecek şekilde uyarmamız lazım. Eğer çok fazla sağ görüşte olup da, 'Ben CHP'ye oy vermiyorum. ' diyen olursa onları da MHP'ye yönlendirmek gerekiyor. Başka çaremiz de yok. " dedi.


'MİTİNGDE GÜÇLÜ GÖRÜNMEMİZ LAZIM'


İZSEV Başkanı Maruflu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önümüzdeki cumartesi günü İzmir'de yapacağı mitingin kalabalık olması için çalıştıklarını da belirtti. Maruflu, "O mitingin ilk bir saatinde mutlaka çok güçlü görünmemiz lazım. Bu, İzmir için çok önemli. O nedenle biz bütün arkadaşlar çalışma içindeyiz şu anda. Oraya güçlü bir şekilde geleceğiz. Sizlerden de ricam, sizlerin de güçlü bir şekilde gelmenizdir. " şeklinde konuştu.


'HSYK'YI KALDIRACAĞIZ'


CHP milletvekili adaylarından Özcan ise iktidar olurlarsa Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK)'nu kaldıracaklarını, yerine Hakim Kurulu oluşturacaklarını ve özel bir bütçe vereceklerini kaydetti. Türmen de Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun kamuoyundan tepki çeken "özerk belediye" sözlerine uzun süre açıklık getirmeye çalıştı. Toplantıda en çok konuşulan konuların başında, Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması geldi.


'CHP'LİYİM AMA İzmirLİ BAŞKANLARDAN RANDEVU ALAMIYORUM'


Lösemilileri Yaşatma Derneği Başkanı Celal Demirbaş ise CHP'nin dağıttığı, " Türkiye'ye 41 Söz Veriyoruz" adlı kitapçıkta engellilere yer verilmemesine tepki gösterdi. CHP Bayraklı İlçe Örgütü üyesi olduğunu ve ailece CHP gönüllüsü olduklarını kaydeden Demirbaş, "Türkiye'de 10 milyon engelli var. 41 söz veriyoruz, keşke 42. 'si engelliler olsa. " dedi. Demirbaş, engelliler olarak İzmir'deki CHP'li belediye başkanlarından, partili olmasına rağmen randevu alamadıklarını ve sıkıntılarını anlatamadıklarını ifade etti.


Konuşmaların ardından milletvekili adayları ve sivil toplum kuruluşları üyeleri toplu fotoğraf çektirdi.

Haber Yayın Tarihi: 26.05.2011 11:35 Kaynak: CHA5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
Cinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı Cumhurbaşkanı Erdoğan döner dönmez, Lindsey Graham'dan Türkiye'ye yeni yaptırım tehdidi