Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı - Son Dakika

Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı

04.03.2016 16:15
Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı, System.String[]

Sivas'ta aynı aileden üç kişinin yanarak can verdiği yangının ardından bir dram çıktı. Doğalgaz faturası fazla gelen aile bir süredir elektrikli battaniyeyle ısınıyormuş.

Sivas'ta aynı aileden üç kişinin yanarak öldüğü ve battaniyeden çıktığı iddia edilen yangının ardından bir dram çıktı. Komşularının ifadesine göre, doğalgaz faturası fazla geldiği için aile bir süredir soba ve elektrikli battaniye kullanıyordu.

BABANIN EN ACI GÜNÜ

Elektrikli battaniye nedeniyle çıktığı belirtilen yangın hayatlarını kaybeden babaanne ve iki torunu son yolculuklarına uğurlandı. Yangından yaralı olarak kurtulan baba İlyas Altun, 93 yaşındaki annesi ile anaokuluna başlayan 6 yaşındaki Muhammed Hüseyin ve 4 yaşındaki kızı Zeynep'in ardından gözyaşı döktü.


5 KİŞİLİK AİLEDEN 3 CENAZE

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde önceki gece meydana gelen olayda 5 kişilik Altun ailesinin yaşadığı evde 93 yaşındaki Fatma Altun ile torunu 6 yaşındaki Muhammed Hüseyin'in yattığı odada ısınmak kullandıkları elektrikli battaniyenin alev alması sonucu yangın çıkmıştı. Yangın sonrası baba Fatma ve torunu Muhammed Hüseyin feci şekilde yanarak can vermiş, dumandan etkilenen 4 yaşındaki Zeynep ise kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak vefat etmişti.


CENAZELER OKUL MASASINA KONULDU

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilen babaanne ve iki torunun cansız bedeni, cenaze namazı için evlerinin bulunduğu mahallede bulunan Tayyar Ağa Camii'ne getirildi.6 yaşındaki Muhammed Hüseyin ve 4 yaşındaki Zeynep'in cenazeleri okul masalarına konulması dikkat çekti.

BABA ZOR AYAKTA DURDU

Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazında, yangından yaralı kurtulan ve ellerinde yanıklar oluşan baba İlyas Altun gözyaşı döktü. Baba Altun, annesi ile anaokuluna başlayan 6 yaşındaki Muhammed Hüseyin ile 4 yaşındaki kızı Zeynep'i uğurlarken yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi.


Kılınan cenaze namazının ardından babaanne ve torunları gözyaşları arasında Yukarı Tekke Mezarlığı'nda son yolcuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Sami Aydın ile aile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DOĞALGAZ FATURASI FAZLA GELDİĞİ İÇİN ELEKTRİKLİ BATTANİYEYLE ISINIYORLARDI

Kalorifer yakarak ailenin geçimini temin eden baba İlyas Altun ile ailesi yeni evleri yapılana kadar Mehmet Akif Mahallesi 44. Sokak'taki evlerinde oturuyordu. Durumları iyi olmayan aile, komşuların anlatmasına göre doğalgaz faturası fazla geldiği için soba ve elektrikli battaniye kullanmaya başlamıştı.

Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı
Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı
Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı
Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı
Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı
Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı
Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Sivas'ta 3 Kişinin Öldüğü Yangının Ardından Dram Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • aşırıfakir: Allah rahmet eylesin .Peki suçlu kim .neden kullandığınızın iki katı kadar fatura ödüyoruz.neden herşeyimiz cok pahalı .benzin .gaz .elektrik.tlf vergisi neden.kimi hala doyuramadik .belki bu adamada kullandığı fiyata yakın bir fatura gelseydi mecbur kalmazdı battaniyeye .yazıklar olsun ne diyeyim . Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
  • ....: Hükümet istifa şu Haberlerden bile herşey apaçık ortada , çoğu insan aç ısınamıyor :( işsizler cinnet geçirip ailesini katlediyor yeter artık . Bunlar bizim ayıbımız bunlar devlet büyüklerinin ayıbı bunlar tüm insanlığın ayıbı, yeter ya yeter Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sadakatsiz dizisinin Haluk'u Burak Sergen hastaneye kaldırıldı Sadakatsiz dizisinin Haluk'u Burak Sergen hastaneye kaldırıldı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Annesini çekiçle öldürdükten sonra evde parti veren sanık, cesedin kokusunu parfümle bastırmış Annesini çekiçle öldürdükten sonra evde parti veren sanık, cesedin kokusunu parfümle bastırmış Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek