Gerçek Değilmiş Gibi Görünüyorlar! - Son Dakika

Gerçek Değilmiş Gibi Görünüyorlar!

07.06.2013 17:07

Bu canlılar diğerlerinden çok farklı

1
Doğada yer alan harikalar kadar, ilginç görünüşlere sahip olan canlılar da dikkat çekiyor. Bu böcekleri görenler, farklı görüntüleri yüzünden gerçekten canlı olduklarına inandırmakta zorlanıyor. (Extatosoma Tiaratum)
2
Kedi Yüzlü Tırtıl: Vücudundaki yüksek protein oranı ve yumuşak dokusu dolayısıyla, bu yaratık oldukça savunmasızdır. Bu yüzden kendisine göre savunma mekanizmaları geliştirmiştir. Örneğin; parlak renklere veya başka korkutucu bir canlının şekline bürünmek gibi. Taklit yetenekleri o kadar gelişmiştir ki, suratının aldığı korkunç ve garip hal çoğu meraklı avcıyı kaçırmayı başarır.
3
Şeytan Çiçeği Peygamberdevesi: Bu böcek türü, peygamberdevesi türlerinin en büyük ve en gariplerinden biridir. Dişileri 13 cm uzunluğa ulaşırken, geniş yelpazeli renk hazneleri sayesinde şeytan çiçeği şekline bürünebilirler.
4
Brezilya Ağaç Çekirgesi: Bu resimde gördüğünüz Brezilya ağaç çekirgesinin 1950'lerde Alman bir heykeltıraş Alfred Keller tarafından yapılmış bir modeli. Ama model olduğuna bakmayın, bu yaratık gerçekten yaşayan bir böcek türü.
5
Kuyruklu Hükümdar Kelebeği Tırtılı: Mart veya Nisan aylarında Avustralya'nın doğu kıyılarına giderseniz bu garip böcek türünden bolca görebilirsiniz. Kafasından aşağısı normal gözükse de, bu böcek ilginç kafasıyla bu listede bir yer bulmuştur.
6
Dikenli Çiçek Peygamberdevesi: Bir başka ilginç peygamberdevesi türü olan bu canlı, yine görünümünü bir çiçekten alır. 38 mm'lik küçük boyutlara sahiptir ve Güney Afrika'da bulunur.
7
Dasychira Pudibunda Tırtılı: Soluk çimen topağı olarak da bilinen bu yaratık, Danimarka'da yaşayan bir böcek türü. Parlak sarı renkteki vücudu okları andıran dikensi tüylerle kaplıdır. Sırtlarının ortasından geçen püsküllü kıllar ise büyük siyah bir omurga oluşturur.
8
Pipevine Çatal Kuyruklu Tırtıl: Bu çatal kuyruklusu Kuzey ve Orta Amerika'da bulunan çok güzel bir floresan mavi renge sahip kelebektir. Larvası ise sert kan kırmızısı zırhlı bir tırtıldır ve gözlerinin üstünde renkli bir miğferi, vücudu boyunca ise dört sıra halinde boynuzları vardır.
9
Atlas Kelebeği: Genelde kelebek türlerinin tırtılları garip görünürken kendileri güzel ve ihtişamlı görünür. Atlas kelebeğinde ise durum farklı. Tam 25 cm kanat boyuyla atlas kelebeği dünyadaki en büyük kelebektir. Kanatlarının uçları ise tam bir yılan şeklinde olmalarıyla özeldir. Doğal olarak kobra takma adına sahiptirler ve Güney Asya'da ipekleri için yetiştirilirler.

YORUMLAR
500

Son Dakika Gerçek Değilmiş Gibi Görünüyorlar! - Son Dakika


Advertisement