Son Dakika Haberleri: Kansere kalkan oluyor, ağrıları bıçak gibi kesiyor! İşte Uzak Doğu'nun popüler baharatı zencefilin faydaları

Kansere kalkan oluyor, ağrıları bıçak gibi kesiyor! İşte Uzak Doğu'nun popüler baharatı zencefilin faydaları

14 gün önce

İşte Uzak Doğu'nun en popüler baharatı olan zencefili kullanmanız için 6 mucizevi neden

1
Kanserli hücrelerin korkulu rüyasıdır
Kanserli hücrelerin korkulu rüyasıdır
Minnesota Üniversitesi'nde yapılan araştırmalar sonucu; kolon kanseri üzerinde hücrelerin büyümesini geciktirdiği gözlemlenmiştir. İçinde bulunan gingerol maddesi, kanserli hücrelerin çoğalmasına engel olur. Etkisini görebilmek için günde 1-2 damla zencefil yağı yeterli.
2
Mide bulantısını önler
Mide bulantısını önler
Mide bulantılarının bir numaralı ilacı olan zencefilin, kemoterapi sürecindeki bulantıları bile önlediği kanıtlanmıştır.
3
Ağrıları keser
Ağrıları keser
Romatizmal ağrılar üzerinde etkili olan zencefili, eklem ve kas ağrıları yaşadığınızda da gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.
4
Mantarı yok eder
Mantarı yok eder
Antifungal özelliği sayesinde mantarla savaşır. Mantar ilaçları kullanmak yerine ilk olarak zencefilden yardım alabilirsiniz.
5
Kalp krizi oranını azaltır
Kalp krizi oranını azaltır
Düzenli zencefil kullanımı ile inme ve kalp krizi oranını azaltıcı etkisi görülmektedir.
6
Solunum yollarını açar
Solunum yollarını açar
Zencefil yağının nefes darlığına da olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.Haber Yayın Tarihi: 06.10.2019 09:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cem Yılmaz'la ilişkisi biten Defne Samyeli'nden ayrılık sonrası ilk paylaşım! Hayranlarına kötü haber! Reyting rekortmeni dizi için ATV'den şaşırtan karar Taraftarların ''Göğüslerini aç'' tezahüratı yaptığı spor spikerine bir darbe daha! Mahsun Kırmızıgül'ün gerçek adını duyan şoke oluyor! İşte ünlülerin gerçek isimleri Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir!