Son Dakika Haberleri: Okul Gelişim Programından Eğitime Büyük Katkı

Okul Gelişim Programından Eğitime Büyük Katkı

7 yıl önce

Sason Kaymakamı Bahadır Yörük, Sason ilçesinde başarı ile uygulanan Okul Gelişin Programı (OGP)'ndan 92 eğitim kurumunun faydalandığını bildirdi.

Okul Gelişim Programından Eğitime Büyük Katkı, System.String[]
Sason Kaymakamı Bahadır Yörük, Sason ilçesinde başarı ile uygulanan Okul Gelişin Programı (OGP)'ndan 92 eğitim kurumunun faydalandığını bildirdi.

Sason Kaymakamı Bahadır Yörük, yörede uygulanan OGP projesi hakkında Cihan'a bilgi verdi. Yörük, hükümümet ile Dünya Bankası arasında imzalanan protokol gereği, 2011 yılında başlanıp uygulanan OGP'nin Sason ilçesinde başarı ile uygulanıp tamamlandığını ifade etti. Kaymakam Yörük, şöyle dedi:

"Proje kapsamında 90 ilköğretim, 1 lise ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere 92 kurum projeden yararlanmıştır. Okullarımızın çatı, ıslak zemin, wc, kapı-pencere, boya badana, izolasyon, sıhhi tesiat, elektrik tesisatı onarımları yapılmış, ayrıca okullarımız bilgasayar, projeksiyon, akıllı tahta, fotokopi makinası, fotoğraf makinası, yazıcılar, ses, zil sistemleri gibi bilişim malzemelri ile donatılmıştır. Bunu yanında, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve kanaat önderlerine yönelik eğitici seminerler verilmiştir."Fabrika İşçisinin Vücuduna Demir Çubuklar Saplandı Caner Erkin ile Şükran Ovalı Çiftinin Yeni Doğan Bebeği Hastaneye Kaldırıldı

Son Dakika! Rize Emniyet Müdürü'nü Şehit Eden Polis Memuru Tutuklandı