Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti - Son Dakika

Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti

02.01.2012 15:20
Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti, System.String[]

Düzce Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, Irak sınırında Şırnaklı 35 vatandaşın hayatını kaybetmesi olayını protesto etti.

Düzce Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, Irak sınırında Şırnaklı 35 vatandaşın hayatını kaybetmesi olayını protesto etti. Eylemci grup, "Hepimiz Kaçakçıyız" şeklinde slogan attı.

Düzce Üniversitesi kampusu girişinde toplanan öğrenciler, 35 kişinin ölümüyle ilgili basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi: "Bizler Düzce Üniversitesi öğrencileri olarak bu vahşeti, bu katliamı sindiremiyor ve vicdanımızın sessiz kalmadığını bir kez dana vurguluyoruz. Bizler yetkililere soruyoruz, bu olayın sorumluları neden açığa alınmadı, neden hala görevdeler. Sayın Başbakanımız neden ölen 35 kişinin cenazelerinde ailelerinin yanında yer almadı. İçişleri Bakanı ölen 35 Vatandaşının hesabını nasıl verecek. Bizler Düzce Üniversitesi Öğrencileri olarak bu olayın bir an önce netleştirilmesini, sorumluların hukuk devleti çerçevesinde gereğinin yapılmasını umut ediyor ve istiyoruz. Bizler için insan hayatından değerli hiçbir şey yoktur. Devletin ise bu çocukların ölülerine biçtiği değer 22 bin 560 liradır. 35 sivil vatandaşımızın katledilmesinin önüne geçemediğimiz için kendilerinden özür diliyoruz."

Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti
Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret