Son Dakika Haberleri: Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti

Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti

8 yıl önce

Düzce Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, Irak sınırında Şırnaklı 35 vatandaşın hayatını kaybetmesi olayını protesto etti.

Üniversite Öğrencileri 35 Kişinin Ölümü Olayını Protesto Etti, System.String[]
Düzce Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, Irak sınırında Şırnaklı 35 vatandaşın hayatını kaybetmesi olayını protesto etti. Eylemci grup, "Hepimiz Kaçakçıyız" şeklinde slogan attı.

Düzce Üniversitesi kampusu girişinde toplanan öğrenciler, 35 kişinin ölümüyle ilgili basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi: "Bizler Düzce Üniversitesi öğrencileri olarak bu vahşeti, bu katliamı sindiremiyor ve vicdanımızın sessiz kalmadığını bir kez dana vurguluyoruz. Bizler yetkililere soruyoruz, bu olayın sorumluları neden açığa alınmadı, neden hala görevdeler. Sayın Başbakanımız neden ölen 35 kişinin cenazelerinde ailelerinin yanında yer almadı. İçişleri Bakanı ölen 35 Vatandaşının hesabını nasıl verecek. Bizler Düzce Üniversitesi Öğrencileri olarak bu olayın bir an önce netleştirilmesini, sorumluların hukuk devleti çerçevesinde gereğinin yapılmasını umut ediyor ve istiyoruz. Bizler için insan hayatından değerli hiçbir şey yoktur. Devletin ise bu çocukların ölülerine biçtiği değer 22 bin 560 liradır. 35 sivil vatandaşımızın katledilmesinin önüne geçemediğimiz için kendilerinden özür diliyoruz."Binali Yıldırım'dan Şart Koşup Oy Vereceğim Diyen Vatandaşa: Bu İşler, Oyla Hesap Kitap İşi Değil Fatma Girik'in, Ayşen Gruda'nın Ölümü Üzerine Yaptığı Açıklama, Sosyal Medyada Gündem Oldu

Adnan Oktar'ın Cezaevindeki Son Hali Herkesi Şaşırttı