Deniz Kaplumbağasının Karnından Çıkanlar Şoke Etti - Son Dakika

Deniz Kaplumbağasının Karnından Çıkanlar Şoke Etti

01.11.2017 08:58

Tayland'ta, “Bank” lakaplı bir deniz kaplumbağasının iki hafta önce karnından yaklaşık 915 adet bozuk para çıkarıldı.

1
Chonburi eyaletinde, Bangkok'un yaklaşık 175 km güneydoğusundaki halka açık bir gölette yirmi yıldır yaşayan dişi yeşil deniz kaplumbağasının, bölge halkının gölete attığı paraları yuttuğu belirtildi.

2
Toplam ağırlığı 5 kilogramı bulan bozuk paraların kaplumbağanın midesinden bir top gibi sarktığı, karın kabuğunu kırarak kaplumbağanın hayatını tehlikeye atan enfeksiyona yol açtığı kaydedildi.

3
Üniversitenin Veterinerlik Fakültesinden 5 cerrah, 4 saat süren ameliyatla, genel anestezi altındaki Bank'ın karnındaki bozuk paraları aldı.

4
25 yaşındaki deniz kaplumbağası Bank'ın iyileşmesi için umutlar yüksekti.

5
Ancak Cumartesi günü yapılan bir incelemede bağırsaklarla ilgili sorunlar ortaya çıktı. Doktorlar Pazar günü ikinci bir operasyon gerçekleştirdi ameliyattan sonra komaya giren Bank Salı sabahı yaşamını yitirdi.

6
Olayın medyaya yansıması ile, Taylandlıların hayvanların yaşadığı havuzlara para atılmaması konusunda bir farkındalık geliştirmesini madeni paralar atmak konusunda iki kere düşünmelerini sağlayacağı umuluyor.

7
Birçok Taylandlı kaplumbağaların bulunduğu havuza bozuk para atmanın ömrü uzattığına inanıyor.

8
9
10
11
12

Son Dakika Deniz Kaplumbağasının Karnından Çıkanlar Şoke Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement