İphone 6 Neden Şaşırtmayacak? - Son Dakika

İphone 6 Neden Şaşırtmayacak?

26.12.2013 17:15

Merakla beklenen yeni nesil iPhone 6'nın şaşırtmayacağı 6 farklı sebep ileri sürülüyor.

1

Apple'la ilgili her gün yeni bir iddia ortaya çıkıyor. Ancak en çok ilgiyi üstüne çekense yeni nesil iPhone.


iPhone 6, iPhone Air gibi isimlerle anılan cihazla ilgili birçok spekülasyon var. Tabii ki bunların doğruluğu tartışılır ve her zaman ki gibi Apple sessizlik politikasını koruyor. Ancak bazı uzmanlara göre iPhone 6 aslında şaşırtıcı olmayacak. Çünkü bunun bazı sebepleri var. Peki ileri sürülen bu sebepler tam olarak neymiş? Birlikte bakalım.
Kaynak :
2

1- iOS işletim sistemi


Her ne kadar iOS 7 ile iOS işletim sistemi farklı bir çehreye bürünse de, bazı gözlemciler iOS 7'de birçok eksiğin olduğunu belirtiyor. 7.1 ile birlikte daha performanslı olması beklenen iOS 7'nin aslında bir ön hazırlık olduğu, iOS 8'de ise neredeyse birçok işlevin yerine oturacağı belirtiliyor. iOS 8'de olması gerekenler olacağı için iPhone 6 bu konuda şaşırtıcı olmayacakmış.


3

2- Android telefon seçenekleri


Bir iki uzmanın söylediği diğer nedenlerden biri olarak da Android platformundaki seçenekler. Farklı segmentlerde Android telefonların çıkmasının, daha fazla tüketiciye ulaştığı ve Android'in yükselişe geçtiği vurgulanıyor. Ayrıca son sürümlerle birlikte Android'in stabilite ve performans konusunda gayet iyi olmasının da satışları etkilediği belirtiliyor. Apple ise iPhone 5C ile daha yeni olarak farklı bir seçenek sundu. Ancak 5C'nin fiyatının yüksek olmasının beklenen etkiyi göstermediği belirtiliyor.


4

3- Değişen pazar koşulları ve Tim Cook


Bazı gözlemcilere göre Tim Cook, Steve Jobs'ın keskin politikasını sürdüremedi. Jobs yönetiminde Apple'ın dikkat çekici işlere imza attığı ve Steve Jobs'ın tavrından asla vazgeçmediği, bir şeyleri hep denediği vurgulanıyor. Tim Cook'la birlikte şirket politikasının değiştiği, ayrıca değişen pazar dinamikleri ve daha fazla tüketiciye ulaşmak için Apple'ın buna ayak uydurmak zorunda olduğu da ileri sürülenler arasında. 5C, iPad mini bunların örnekleri olarak gösteriliyor.


5

4- Büyük ekran şaşırtıcı değil


Savunulan diğer noktalardan biri de iPhone'un büyük ekranlı olması zorunluluğu. Birçok gözlemci, tüketicilerin büyük kısmının büyük ekran tercih ettiğini belirtiyor. 4 inç'te kalan iPhone'un ne kadar performanslı olursa olsun ekran konusunda geride kaldığı söylenen sebeplerden biri. Bu yüzden iPhone 6'nın mecbur büyük ekranla gelmesi gerektiği ve şaşırtıcı olmayacağının altı çiziliyor.


6

5- Fiyat politikası


Genişleyen küresel pazarda Apple'ın fiyat politikasını yüksek bulan gözlemciler ve kullanıcılar var. Uzmanlara göre Apple fiyat politikasını biraz daha esnetmek zorunda. iPhone 6'nın öne çıkmasını engelleyecek nedenlerden biri olarak Apple'ın fiyat politikası görülüyor. Halbuki iPhone dengi cihazlar daha ucuza bulunabiliyor. iPhone 6'nın farklı 2 model olarak çıktığında bir modelinin kesinlikle daha düşük fiyatta olması gerektiği birkaç analistin şiddetle savunduğu görüşlerden biri.


7

6- Beklenenlerin olması


Bazı kişiler ise iPhone 6'nın büyük ekran, geliştirilmiş 64 bit işlemci, 2 GB RAM, stabil iOS 8 ve daha iyi bir kamera ile birlikte şaşırtıcı olmayacağını, zaten bütün bunların beklenenler olduğunu vurguluyor. Beklentilerin gerçekleşmesinin ise şaşırtıcı olmayacağı söylüyorlar. Apple'ın retina ekran, 5S'teki 64 bit işlemci gibi mobil piyasayı etkileyecek bir adım atamayacağını iddia ediyorlar.


Sonuç olarak bu söylenenlerin birer tahmin olduğunun yeniden altını çizelim. Apple'ın neler yapacağını veya neler sunacağını ise ancak telefon resmi olarak açıklandığında öğrenebileceğiz. O zaman da ileri sürülenlerin ne kadarının gerçekleştiğini birlikte göreceğiz.


Son Dakika İphone 6 Neden Şaşırtmayacak? - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement