Leonardo da Vinci ile ilgili şoke eden iddia! Hazar Türkü çıktı - Son Dakika

Leonardo da Vinci ile ilgili şoke eden iddia! Hazar Türkü çıktı

30.09.2019 16:01

Sanat tarihçisi Simon Hewitt, Rönesans'ın en önemli sanatçılarından İtalyan Leonardo Da Vinci'nin Hazar türkü olabileceğini iddia etti.

1
Rönesans'ın simge ismi olan İtalyan Leonardo da Vinci ile ilgili kafa karıştıran bir iddia ortaya atıldı.
2
Ünlü sanat tarihçisi Simon Hewitt, Leonardo da Vinci'nin atalarının Hazar Türkü olabileceğini öne sürdü. İddia, Hewitt'in 1495 tarihli 'Leonardo da Vinci and the Book of Doom' isimli kitabından yola çıkılarak ortaya atıldı.
3
The Guardin'de yer alan haberde, şu ifadeler yer alıyor: "15. yüzyılda Milano'da kızı saçlı olmak çok nadirdi ama bilinmeyen bir durum da değildi, tuhaf karşılanıyordu.
4
Hewitt, Leonardo'nun, Asya'nın steplerinden Karadeniz'e ve doğu Avrupa'ya dağılan, kızıl saçlı, Türk kökenli Hazarlardan geldiğinden şüpheleniyor.

5
Hewitt'in kitabı, 1495 yılında çizilen ve Almanya'da bulunan bir karikatüre dayanıyor. 'Leonardo da Vinci and the Book of Doom' isimli kitap, İngiltere'de yarın piyasaya çıkacak.

Son Dakika Leonardo da Vinci ile ilgili şoke eden iddia! Hazar Türkü çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (13)
  • sema: aslında her ırk türklerden türemiş dünyaya yayılmış hepimiz kardeşiz dünya bizim mi diyelim ne diyelim :))) kızılderililer macarlar vs vs türkmüş amerikayı biz keşfetmişiz aslında . Amerikadaki Türk adaları ordan geliyormuş. Mu kıtası bizimmiş .sumerler bile türkmüş .yazıyı ilk biz bulmuşuz .dünyaya ilk uygarlıkları türkler yaymış . demiri biz bulmuşuz . ilk wc yi biz yapmışız . hamamlar bizim . ohoo saymakla bitmez .... leonardo türkmüş çok mu :)) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı