Son Fenomen 'Orçun' - Son Dakika

Son Fenomen 'Orçun'

24.02.2012 10:07

1
Yayın serüvenine çok iddialı başladı Yalan Dünya. Güçlü kadrosuyla da daha ilk bölümden bu iddiayı boşa çıkarmadı. Bütün kadro bir yana dizi yayına girdiği gece, çok dikkat çeken bir karakter vardı dizide: Orçun Çakaler. Bu, darmadağınık saçlı, ergenlikten çıkamamış "genç irisi" bir anda özellikle de gençlerin ilgisini çekti.
2
Daha o gece internetteki sosyal paylaşım sitelerinde Orçun Çakaler sohbetleri yapılmaya başladı. Hayran sayfaları açıldı, videoları izlenme rekorları kırdı, esprileri dillerde dolaşmaya başladı. Hatta onu aynı gece yayınlanan Adını Feriha Koydum dizisinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy'dan daha çekici bulanlar bile oldu.
3
Bir seyirci Orçun karakterine aşık olduğunu yazmış:

"Kendisi çatlak ve sonradan görme bir annenin ve metres sahibi kırık kafa bir babanın doğal olarak sorunlu doğan çocuğudur... Genellikle 4 bölüm boyunca karmakarışık saçları ve cinselliğe kilitlenmiş beyni ile karşımıza çıkan çok sevgili bir çocuktur. Not:Ben galiba o çocuğa aşığım"

4
Genç seyirci elinde kumanda aleti iki dizi arasında gidip gelmekten yoruldu.

İşte seyircinin, TV ekranlarında görünen en ilginç karakterlerden biri olan Orçun Çakaler hakkındaki görüşleri...

5
Bir Twitter kullanıcısına göre Orçun Çakaler, Bizimkiler dizisinde Ali Uyandıran'ın canlandırdığı ve "dummkopf" (aptal kafa) olarak tanınan karakterin modernize hali.

Kullanıcı, Orçun Çakaler ile ilgili düşüncelerini " Yalan Dünya'daki Orçun, Bizimkiler'deki dummkopf'un modernize hali değil mi, yumuşak yumuşak?" diyerek dile getirdi.

6
Bir başka kullanıcının yorumu ise şöyle: "Orçun diyorum başka da birşey demiyorum."
7
Orçun öylesine ilgi çekici bir karakter ki özellikle kızların gönlünü çelmiş durumda. İşte bu izleyicinin yorumu da bunun kanıtı gibi: "Kızlar, peşin peşin söylüyorum Orçun benim! Paralarım!"
8
Bir başka yorumcu da sadece Orçun Çakaler'in oynadığı bir dizi çekilmesi gerektiğini düşünüyor: "Mümkünse diziyi bitirin. Sadece Orçun'un olduğu bir dizi çekin."
9
Bir başka izleyici de Orçun Çakaler'i 'idolü' ilan etti. İşte o yorum: " Yalan Dünya'nın Orçun karakteri idolüm. Şimdi biz "senlen" romantik bir anı paylaştık. "
10
Bir başka izleyici yorumu da şöyle: "Orçun diye bir karakter var, bunun ötesi yok dünya dizi aleminde. "
11
Daha önce cuma geceleri Adını Feriha Koydum'u kaçırmayan bir izleyici de fikrini değiştirdiğini şöyle dile getirdi: "Sevgili Feriha, seni acılarınla, bunalımlarınla, çöp poşetlerinle, takozlarınla baş başa bırakıp gülmeye gidiyoruz biz, bye!"
12
Orçun Çakaler bazı izleyicilere de seksi gelmiş. İşte o şakacı yorum: "Görmüş müydünüz böyle seksi bir adam daha!"
13
Bir seyirci de Orçun karakterine gülmekten çenesinin ağrıdığını yazmış. "Orçun çenemi ağrıtıyorsun. Tamam, diğer oyuncular süper ama sen başkasın, başka."
14
Bir başka izleyici de Orçun Çakaler gibi bir komşu dileğini yazmış. " Dürüst olmak gerekirse can sıkıntımı "tweet atmak" bile geçirmiyor. Orçun Çakaler gibi komşum olsa gider kahve içer değişik muhabbetler ederdik."
15
İnternetteki ekşi sözlük'te bir kullanıcı da Orçun Çakaler ile ilgili fikrini şöyle dile getirmiş:

"Yalan Dünya dizisinin ilk bölümünde sergilediği performans ile insanı ortasından çatlatan, yarı robot yarı insan karışımı ne idüğü belirsiz çocuk adam."

16
İnternetteki sosyal paylaşım sitelerine yazan izleyiciler genellikle Adını Feriha Koydum ile Yalan Dünya dizilerinin arasında kaldıklarını dile getiriyor.

Bir kullanıcı "Bugün Cuma.. Feriha mı Orçun mu çelişkisi" diye yazarken bir başka kullanıcı da "Feriha ile Orçun arasında kalıyorum her hafta. Ama bu hafta Orçun'u tercih edeceğim. Orçun benim ruh ikizim" yazmış.

17
Orçun karakterini canlandıran Bartu Küçükçağlayan belki çok geniş bir kitle tarafından Yalan Dünya'daki Orçun karakteri sayesinde tanındı. Ama aslında genç yaşına rağmen hatırı sayılır bir oyunculuk geçmişi var.
18
1983 doğumlu Küçükçağlayan, 2001'de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi.

Üç yıl sonra Kent Oyuncuları'nın Inishmore'lu Yüzbaşı oyununda sahneye çıktı.

2005 ile 2007 arasında topluluğun Kumarbazın Seçimi oyununda rol aldı.

19
2004 yılında da TV dizilerinde oynamaya başladı. Haziran Gecesi, Çapkın, Binbir Gece dizilerinde ekrana geldi.

Yeni Kuşak Tiyatro Topluluğu'nun Şeylerin Şekli oyununda rol aldı.

20
Küçükçağlayan, yönetmenliğini Seren Yüce'nin yaptığı Çoğunluk filmindeki performansıyla 47'nci Antalya Altın Portakal Film Festivali de dahil bir çok ödül kazandı.
21
Bartu Küçükçağlayan, Büyük Ev Ablukada adlı grubun solisti ve gitaristi.

Ekranın güldüren adamı Bartu Küçükçağlayan şu sıralar Krek Tiyatro Topluluğu'nun Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyununda Öykü Karayel, Tülin Özen ve Ozan Çelik ile birlikte rol alıyor.

Son Dakika Son Fenomen 'Orçun' - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum