Kocasinan'dan Kızılırmak Üstüne Alternatif Ankara Yolu - Son Dakika

Kocasinan'dan Kızılırmak Üstüne Alternatif Ankara Yolu

25.10.2013 17:04
Kocasinan'dan Kızılırmak Üstüne Alternatif Ankara Yolu, System.String[]

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, yeni bir alternatif yol çalışmasına başladıklarını söyledi.

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Yamula Barajı Kıyısı'ndaki Mahallelerden Erkilet, Kemer, Dadağı, Ebiç ve Mahzemin'i Kayseri-Ankara Yolu'na bağlayan yeni bir alternatif yol çalışmasına başladıklarını söyledi.

Erkilet'in arka ve üst tarafındaki yolların Ankara bağlantılarının yoğun olarak kullanıldığına dikkat çeken Başkan Bekir Yıldız, "Bu mahallelerin 2009 yılında belediyemize bağlanmasıyla birlikte hemen acil ihtiyaçlarını karşıladık. Ardından bu mahalleleri Ankara yoluna bağlamak, aktarmak, Ankara-Kayseri Karayolu'ndan gelenleri Yamula Barajı kıyısına taşımak için pratik ve alternatif yollar açıyoruz." dedi.

Başkan Bekir Yıldız, Ebiç- Yemliha arasını birleştiren 3 kilometre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde yeni bir Ankara yolu açtıklarının altını çizerek, "Kızılırmak üzerine; Erkilet, Kemer, Dadağı, Mahzeminle birlikte Kuşçu, Akin, Yazır, Hasanarpa'nın da rahatlıkla kullanabileceği yeni bir alternatif yol açıyoruz. Bu güzergahın diğerlerinden farkı; Ebiç-Yemliha arasında Sinan Köprüsü'yle Kızılırmak üzerinden geçmesidir. Bu yeni alternatif yolu Aralık ayı öncesinde bitirmeyi planlıyoruz, bunun için 1,9 milyon lira harcama yapacağız." diye konuştu.

2009 yılında yeni mahallelerin bağlanmasıyla birlikte şehir trafiğini rahatlatmak için 2010 yılından itibaren alternatif yolların yapımına hız verdiklerini vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, "Mahalle yollarının kalitesini artırmak için bağlantı yolları ve sokakları da kullanılabilir hale getiriyoruz. Dadağı-Ebiç, Erkilet-Kemer, Kemer-Mahzemin, Dadağı-Mahzemin, Ebiç-Mahzemin arasında yeni yollar açıp sokaklarını da asfalt kapladık. Çok kolay ve pratik geçişler oluşturduk. Vatandaşımız çalışmalardan çok memnun. Zaman kazanıp tasarruf ederken yanı başından pek çok yolun geçmesiyle birlikte tarlaları da değer kazandı." şeklinde konuştu.

Kocasinan'dan Kızılırmak Üstüne Alternatif Ankara Yolu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kocasinan'dan Kızılırmak Üstüne Alternatif Ankara Yolu - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı Fortuna Sittard, Vitesse'ye yenildi! Gözler, tüm takımı kovacağı iddia edilen Acun'a çevrildi Gece öldürülen gencin cansız bedeni sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sabah saatlerinde bulundu Koronadan sonra şimdi de kuş gribi salgını patlak verdi: İngiltere'de 10 binden fazla hindi itlaf edilecek F.Bahçe-Beşiktaş derbisini yönetecek hakemin G.Saray taraftarı olduğu ortaya çıktı 54 yaşında ringlere dönen Mike Tyson berabere kaldığı maçtan 156 milyon TL kazandı Ermenistan ordusundan alçak tuzak! Geri çekildikleri bölgelere binlerce mayın bırakmışlar Kafasını kek makinesine kaptıran işçi hayatını kaybetti