Son Dakika Haberleri: Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı

Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı

7 yıl önce

Ankara'nın Beypazarı ilçesindeki Gazipaşa İlköğretim Okulu 5/C sınıfı öğrencileri, yeni yılın ilk dersine kitap okuyarak başladı.

Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı, System.String[]
Ankara'nın Beypazarı ilçesindeki Gazipaşa İlköğretim Okulu 5/C sınıfı öğrencileri, yeni yılın ilk dersine kitap okuyarak başladı. 2012 yılının ilk ders gününde, çocuk kitapları yazarı Ahmet Yıldırım'ı konuk eden öğrenciler, yeni yılda yazarın Mızıkçı, Arkadaş ve Mevlâna'dan Damlalar isimli kitaplarıyla buluştu.

Ahmet Yıldırım'ın Gazipaşa ilköğretim Okulu'ndaki imza günü, 5/C Sınıfı öğretmeni Abdullah Kaya'nın yazarı öğrencilerine tanıtmasıyla başladı. Bir öğrenci yazarın özgeçmişini sunarken, diğer öğrenciler de okudukları şiirlerle imza gününe renk kattı.

Etkinliğin söyleşi bölümünde, çocuk kitapları yazarı Ahmet Yıldırım, öğrencilerdeki okuma sevgisinin kendisini çok sevindirdiğini söyledi.

Çocuklardan, 2012 yılında 'daha çok okuma' sözü de alan Yıldırım, böyle yaparak onlardan okumayanlara da örnek olmalarını istedi. Öğrencilerin bir sorusu üzerine, "Yazar olmak için öncelikle çok okumalıdır." diyen Yıldırım, bol hayal kurmayı, iyi gözlem yapmayı ve sabırla yazmayı da yazarlığın gereği olarak aktardı. Öğrenciler, etkinliğin son bölümünde Arkadaş, Mızıkçı ve Mevlâna'dan Damlalar isimli eserleri Yıldırım'a imzalattı.Rus Büyükelçi Karlov'un Katilinin, 8 Dakikalık Suikast Alışverişi Görüntüleri Ortaya Çıktı Defineci, Altında 40 Ton Altın Olduğu Söylenen Köy Evine 500 Milyar TL Fiyat Biçti

Prens Selman'ın Muhaliflerin Sesini Bastırmak İçin Cemal Kaşıkçı'yı Hedef Aldığı İddia Edildi