Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı - Son Dakika

Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı

02.01.2012 15:17
Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı, System.String[]

Ankara'nın Beypazarı ilçesindeki Gazipaşa İlköğretim Okulu 5/C sınıfı öğrencileri, yeni yılın ilk dersine kitap okuyarak başladı.

Ankara'nın Beypazarı ilçesindeki Gazipaşa İlköğretim Okulu 5/C sınıfı öğrencileri, yeni yılın ilk dersine kitap okuyarak başladı. 2012 yılının ilk ders gününde, çocuk kitapları yazarı Ahmet Yıldırım'ı konuk eden öğrenciler, yeni yılda yazarın Mızıkçı, Arkadaş ve Mevlâna'dan Damlalar isimli kitaplarıyla buluştu.

Ahmet Yıldırım'ın Gazipaşa ilköğretim Okulu'ndaki imza günü, 5/C Sınıfı öğretmeni Abdullah Kaya'nın yazarı öğrencilerine tanıtmasıyla başladı. Bir öğrenci yazarın özgeçmişini sunarken, diğer öğrenciler de okudukları şiirlerle imza gününe renk kattı.

Etkinliğin söyleşi bölümünde, çocuk kitapları yazarı Ahmet Yıldırım, öğrencilerdeki okuma sevgisinin kendisini çok sevindirdiğini söyledi.

Çocuklardan, 2012 yılında 'daha çok okuma' sözü de alan Yıldırım, böyle yaparak onlardan okumayanlara da örnek olmalarını istedi. Öğrencilerin bir sorusu üzerine, "Yazar olmak için öncelikle çok okumalıdır." diyen Yıldırım, bol hayal kurmayı, iyi gözlem yapmayı ve sabırla yazmayı da yazarlığın gereği olarak aktardı. Öğrenciler, etkinliğin son bölümünde Arkadaş, Mızıkçı ve Mevlâna'dan Damlalar isimli eserleri Yıldırım'a imzalattı.

Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı
Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı
Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Öğrenciler, Yeni Yılın İlk Eğitim Gününe Kitap Okuyarak Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu Aslı Hünel ve Saruhan Hünel'in babaları koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Nevşehir'de otobüste genç kıza cinsel saldırıda bulunan şahıs şoför tarafından yakalandı Son Dakika! Aliyev, Ermenistan'a silah gönderen ülkelere yüklendi: Listesi bende var, ateşkes isteyen niye silah gönderir? 6 aylık hamile eşinin gözleri önünde öldürülmüştü! Olayın görüntüleri ortaya çıktı Polis peşlerine düşünce 1 kilo esrarı yola döktüler Araba kiralamak isterken her şeyini kaybeden emekli yarbayın hayatı kabusa döndü Fransız futbolcu Pogba, Macron'un İslam karşıtı sözlerine kızıp Milli Takım'ı bıraktı