Emekliye Müjde! Mayıs Ayında Bin Lira İkramiye Geliyor - Son Dakika

Emekliye Müjde! Mayıs Ayında Bin Lira İkramiye Geliyor

11.04.2019 11:35

Milyonlarca kişi bu yaz emekli maaşı dışında hem çifte ikramiye hem çifte zam alacak. Mayıs sonunda biner lira ikramiye emeklilerin hesabına yatacak. İşte milyonlarca kişinin merak ettiği emeklinin kazanç takviminin detayları!

1
Yaklaşık 12.3 milyon emekli için bu yaz kazançlı geçecek.
2
Bu yıl 2 kez bayram ikramiyesi alacak emeklilerin, Temmuz'da da hem maaşları hem de ek ödemeleri artacak.
3
Bu yaz çifte ikramiye çifte zam alacak emekliler için kazanç takvimi Mayıs'ta start alıyor. Emekliler Mayıs sonunda biner lira ikramiyeyi hesabında görecek.
4
Kazanç takvimi, Mayıs'ta start alıyor.
5
İşte kazanç takvimi:
İşte kazanç takvimi:
Emekliler, bu yılın ilk bayram ikramiyesini önümüzdeki ay cebine koyacak. Ramazan Bayramı 4-6 Haziran'da kutlanacak. 3 Haziran arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin 27-31 Mayıs'ta ödenmesi bekleniyor.
6
SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz ayı ile birlikte zamlarına kavuşacak. Maaşlar, yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Emeklilerin ayrıca maaşlarının yüzde 4'ü-5'i oranındaki ek ödemelerinin tutarları da Temmuz'da yükselecek.
7
Temmuz'da memur emeklileri ise yüzde 5 toplu sözleşme zammı alacak. Eğer bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 4'ü aşarsa, ayrıca enflasyon farkı da verilecek. Bu durumda memur emeklileri çifte zam almış olacak. Ayrıca memur emeklilerinin de ek ödemelerinin tutarları, Temmuz'da yeni maaş üzerinden hesaplanacağı için artacak.
8
Ağustos ayı da emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Kurban Bayramı ikramiyesinin 5-9 Ağustos'ta ödenmesi bekleniyor.

Son Dakika Emekliye Müjde! Mayıs Ayında Bin Lira İkramiye Geliyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (19)
  • METİN DAĞ : HER GÜN MATAH BİR ŞEY YAPIYORMUŞ GİBİ DEVAMLI GÜNDEM YARATIYORSUNUZ SANKİ CEBİNİZDEN EMEKLİYE PARA VERİYORSUNUZ Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • zorbey bozkurt: verilen 1000 tl eridi 600 tl alım gücü kalmadı neyin müjdesi bırakın bu yalanları adam olun arkanızdan küfrettirmeyin emekli gerçekten aç ve perişan asgarı ücret 2020 tl emekliy1050 maaş baglanıyor devlet kurumlarından emekli olan hariç en iyisi 1900 2000 tl maaş alıyor bırakın bu yalanları emekliyle dalga geçmeyi gerçi emeklidbiraz hak ediyor kendini bu hale düşüren ekmege muhtaş edenlere hala oy veriyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement