Google Uzmanı: iPhone Kamerasından İzlenebilirsiniz - Son Dakika

Google Uzmanı: iPhone Kamerasından İzlenebilirsiniz

28.10.2017 08:13

Google uzmanı iPhone kullanıcılarını uyardı: İzlenebilirsiniz! Bu haberden sonra iPhone'larınızın kamerasına bant yapıştıracaksınız...

1
Google uzmanı Felix Krause, iPhone kamerasının telefon sahibini uyarmadan çekim yapabileceğini tespit etti...

2
Krause, “Kullanıcılar sıkça indirdikten hemen sonra uygulamalara kameraya erişim izini veriyor. Bu uygulamalar, örneğin mesajlaşma uygulaması veya haber kaynakları kolayca ön ve arka kameraları açıp kullanıcının yüzünü takip ederek fotoğrafını çekebiliyor veya canlı yayın yapabiliyor” dedi.

3
Uzmana göre, böylelikle uygulamalar kullanıcının ruh halini kontrol edebiliyor ya da çevresindeki durumu kaydedebiliyor.

4
Uzman, bu ihlali Apple şirketine bildirerek kameranın çalıştığını uyaran bildirimlerin geliştirilmesini teklif etti.

5
BANTLA KAPATILMALI
BANTLA KAPATILMALI
Felix Krause şimdilik güvenlik önlemi olarak kameranın bantla kapatılması gerektiğini belirterek Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in de böyle yaptığını kaydetti.

Son Dakika Google Uzmanı: iPhone Kamerasından İzlenebilirsiniz - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement