Son Dakika Haberleri: Hindistan'da Yıldırım Çarpması Sonucu Ölenlerin Sayısı 100'e Yükseldi

Hindistan'da Yıldırım Çarpması Sonucu Ölenlerin Sayısı 100'e Yükseldi

3 yıl önce

Hindistan'da son 2 günde yoğun yağmur ve yıldırım çarpması nedeniyle ölenlerin sayısının 100'e yükseldiği bildirildi.

Hindistan'da Yıldırım Çarpması Sonucu Ölenlerin Sayısı 100'e Yükseldi, System.String[]
Hindistan'da son 2 günde yoğun yağmur ve yıldırım çarpması nedeniyle ölenlerin sayısının 100'e yükseldiği bildirildi.

Pazartesi gününden beri etkili olan yoğun yağış ve yıldırım çarpması sonucu Bihar eyaletinde ölenlerin sayısının 56'ya, Uttar Pradeş eyaletinde ise 40'a yükseldiği belirtildi. Jharkhand eyaletinde ise 4 kişinin öldüğü ifade edildi. Yetkililer, Bihar eyaletindeki Patna, Rohtash, Kaimur, Aurangabad ve Buxar bölgelerindeki ölümlerin daha çok çiftliklerde çalışırken köylülere yıldırım çarpması sonucu gerçekleştiğini açıkladı. Uttar Pradeş eyaletinde ise aynı aileden 4 kişinin yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybettiği aktarıldı. Eyaletlerde yaralananların çevre hastanelerde tedavi altına alındığı kaydedildi.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi yaptığı açıklamada, yaşanan can kayıpları nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Öte yandan önümüzdeki 48 saat içerisinde Bihar ve çevre eyaletlerde yoğun yağışın etkili olacağına dikkat çekilirken, vatandaşlar yıldırım çarpmasına karşı uyarıldı.

Haziran ila Eylül ayı arasında Muson yağmurlarının gelmesiyle birlikte Hindistan'da yıldırım çarpması vakası oldukça sık yaşanıyor. Geçen sene Hindistan'ın güneyindeki Andra Pradeş ve doğusundaki Orissa eyaletlerinde düşen yıldırımlar nedeniyle 32 kişi hayata veda etmişti. Ülkede 2005 yılında ise en az 2 bin kişi yıldırım çarpması sonucu yaşamını yitirmişti.Tarlasını Süren Çiftçi, Tesadüfen Tarihi Su Tünellerini Buldu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2'nci 100 Günlük Eylem Planı'nı Açıkladı

9 Kişinin Öldüğü Tren Kazasıyla İlgili Yazar Nihat Genç'ten Skandal Sözler: Kazanın Şifreleri Çarpışma Dizisinde