Kimse Yok mu Erzurum Şubesi, Türkmenlere Bir Tır Yardım Malzemesi Gönderdi - Son Dakika

Kimse Yok mu Erzurum Şubesi, Türkmenlere Bir Tır Yardım Malzemesi Gönderdi

Kimse Yok Mu Derneği Erzurum Şubesi, Irak'taki Türkmenlere bir TIR dolusu gıda yardım malzemesini gönderdi.

Kimse Yok Mu Derneği Erzurum Şubesi, Irak'taki Türkmenlere bir TIR dolusu gıda yardım malzemesini gönderdi.


Afet ve Acil Durum (AFAD) Erzurum İl Müdürlüğü koordinesinde başlatılan Türkmenlere yardım kampanyasına Kimse Yok Mu Derneği'de katıldı. Kimse Yok Mu Derneği bin 200 koli gıda yardım malzemesini Türkmenlere ulaştırılmak üzere AFAD Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Yusuf Bozdağ'a teslim etti. Bozdağ, tırla birlikte kendilerine teslim edilen gıda yardım malzemelerini Irak'a gönderdi.


Kimse Yok Mu Dernek Şube Başkanı Erol Elkoca, Irak'ta katledilen ve zor günler yaşayan Türkmenleri görmezden gelemeyeceklerini söyledi. Elkoca, hayırsever vatandaşların desteği ile Türkmenlere ulaştırılmak üzere bin 200 koli gıda yardım malzemesi topladıklarını dile getirdi. Yardımlarının devam edeceğine işaret eden Erol Elkoca, "Dünyanın her köşesinde mağdurlara yardım elini uzatan Kimse Yok Mu Derneği olarak Türkmen kardeşlerimiz için harekete geçtik. İlk etapta Türkmen kardeşlerimiz için bir tır dolusu gıda yardım malzemesi topladık. Türkmen kardeşlerimiz için yardımlarımız artarak devam edecek." dedi.


15 Ağustas'a kadar sürecek yardım için vatandaşlara da çağrıda bulunan Elkoca şöyle konuştu: "Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmak için ayni ve nakdi yardımları kabul ediyoruz. Nakdi yardım yapmak isteyen hemşehrilerimizin Kimse Yok Mu Derneği Erzurum Şubesi resmi banka hesapları olan; Türkiye Finans: 666666-3, Bank Asya:1184433-1, Albaraka Türk:444444-19 nolu hesaplarına bağışta bulunabilirler. Banka yardım dekont kısmının açıklama bölümüne 'Türkmen' yazabilirler. Ayrıca gıda ve hijyen malzemeleri yardımında bulunmak isteyen hayırseverler de, Gez Mahallesi'ndeki dernek binamıza bizzat getirebilecekleri gibi 0442 233 92 92 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirler. Ayrıca bağışçı bütün vatandaşlarımıza da ayrıcı teşekkürü borç biliyorum."

YORUMLAR

Son Dakika

17:47 Zanlı, 7 yıl önce öldürdüğü kuzeninin cansız bedenini babasına ait su kuyusuna atmış 17:10 Yunanistan Başpiskoposu'ndan küstah Ayasofya sözleri: Türkiye cüret edemez 16:28 Son 3 günde koronavirüs vakalarının en çok arttığı iller arasında olan kentte termometreler 52 dereceyi gösterdi 14:30 Kız meselesi yüzünden 4 kişi tarafından feci şekilde dayak yiyen genç, 4 gün komada kaldı 14:05 Küçük çocuğun yardım çığlığına koşan genç kadın, sapığı yakalayıp emniyete teslim etti 13:30 Salgında en riskli 5 il arasında yer alan Bursa'daki köpük partisi görüntüleri pes dedirtti 12:33 13 yaşındaki kız "10 yaşındaki çocuktan hamile kaldım" demişti! Bebeği dünyaya geldi 12:27 Cem Uzan'dan beklenmedik Selahattin Demirtaş çıkışı: Serbest bırakılmalı 11:47 18 yıldır kayıp olan iş adamının yasak aşk kurbanı olduğu ortaya çıktı! Diri diri yakmışlar 10:50 3 haftalık kızını boğarak öldüren vicdansız anneden garip ifade: Uyurken üzerine yatmış olabilirim 10:36 Turgut Şelalesi'nin mesire alanına dışarıdan yiyecek getiren yerli turistlerin aracını haritaya çevirdiler 09:34 Bunalıma giren bir çocuk babası, 9. kattan atlayarak intihar etti 09:32 Dört kadın bir oldu, tartıştıkları adamı yol ortasında evire çevire dövdü 09:21 Bursalı usta, yaptığı hat kalemlerini tanesi 175 liradan dünyaya satıyor 09:09 Oltayla bile balık tutulamayan çayda çıplak elle balık tutuyor