Eski Türkiye Güzelleri Şimdi Nerede Ne Yapıyor? - Son Dakika

Eski Türkiye Güzelleri Şimdi Nerede Ne Yapıyor?

İşte güzellik yarışmasına katılan ve dereceye girseler de girmeseler de hayatları değişen o taçlı güzeller...

1
1993 Türkiye ve Avrupa Güzeli Arzum Onan, her zaman gündemde oldu ama adı hiçbir zaman dedikoduya karışmadı. Oyuncu Mehmet Aslantuğ ile evli olan Onan, zaman zaman haklarında çıkan ayrılık haberlerine rağmen magazin dünyasının en sağlam evliliğine sahip isimlerinden.

2
“Güzellik yarışmasına sadece derece almak için mi girilir?” gibi bir soru sorulsa, herhalde bu sorunun cevabı Inter Star'ın 1997 yılında düzenlediği güzellik yarışmasında Türkiye güzeli seçilen Gülsevim Bozar olacaktır.

3
Bu yarışma için Almanya'dan gelen Gülsevim Bozar birinci seçildi, ancak bu yarışmanın getirdiği nimetlerden aynı yarışmada ikinci seçilen Nefise Karatay ve üçüncü olan Ceyda Düvenci faydalandı. Aynı yıl yapılan Miss Turkey'in birincisi ise Çağla Şıkel oldu.

4
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Jülide Ateş, haber sunuculuğuna damgasını,1990 yılında Türkiye güzeli seçilmesiyle vurmaya başladı.


Diğer güzellerden farklı olarak kendisini müzik ya da podyum yerine çok farklı bir kulvarda göstermeyi seçen Ateş, uzun yıllar ulusal kanallarda haber bültenleri sunarak büyük başarı yakaladı.

5
1991 Türkiye Güzeli Türkiye güzeli seçilen Defne Samyeli de, tıpkı Ateş gibi haberciliği seçti. Arka arkaya iki yıl boyunca Türkiye güzellerini haber spikeri olarak karşılarında gören izleyiciler bu duruma alışmakta zorlansa da, başarılı sunumu ve güzelliğiyle Defne Samyeli kendisini ve işini sevdirmeyi başardı.

6
2010 Türkiye Güzeli Gizem Memiç seçildi .Estetik yaptırdığı gerekçesiyle dereceye giremeyen Merve Sarı, pek çok kişinin favorisiydi. Şam bu yarışmadan sonra ortalardan kayboldu.

7
Meltem Doğanay, 1985 Türkiye Güzeli seçildiğinde 15 yaşındaydı. Menekşe gözleriyle dünyaca ünlü oyuncu oyuncu Elizabeth Taylor'a benzetilen Doğanay, bu benzerlikten yola çıkarak, ‘Menekşe Gözler' ismiyle bir albüm bile hazırlamıştı. Ancak zaman diğer güzellere tanıdığı şansı Doğanay'a tanımadı.

8
1995 Türkiye Güzeli tacını Demet Şener giymişti. Son dönemde boşanma haberleriyle gündeme gelse de Şener, iki çocuk annesi ve başarılı bir TV sunucusu olarak adından söz ettiriyor.

9
2005 Türkiye Güzeli Hande Subaşı, Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği ‘Güneşi Gördüm' ve Kızsız Adam Hayrettin Karaoğuz ile oynadığı ‘Gelecekten Bir Gün' filmleri ile karşımıza çıktı.

10
1983 yılı, Güneş ve Bulvar gazetelerinin ayrı ayrı düzenlediği yarışmalara sahne oldu. Güneş gazetesinin birincisi Neşe Erberk, Bulvar'ınki ise Hülya Avşar seçilmişti. Ancak Avşar, başından bir evlilik geçtiği ortaya çıkınca tacını geri vermek zorunda kalmıştı. Bugün üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen ikisi de adından söz ettirmeyi başarıyor.

11
2006 Türkiye Güzeli Merve Büyüksaraç, yarışmaya lise son sınıf öğrencisiyken katılmıştı. Büyüksaraç, birinciliğin getirdiği şöhreti ve pırıltıyı uzun süre sürdüremedi.

12
Özlem Yıldız, 1996 yılında Türkiye Güzeli yarışmasına katıldı. Ancak o gece hayallerini gerçekleştiremedi. Dereceye giremedi, yarışmadan taçsız ayrıldı. Ancak yine de o gece onun kaderini değiştirdi. Sunucu olarak TV'de kariyer yapmaya başladı. Bir dönemin en gözde yarışma sunucularından biri olan Yıldız bir süredir sakin bir hayat sürdürüyor.

13
Yarışmaya girdiği ve güzel seçildiği sene hakkında kilolu olduğu ve aldığı dereceyi hak etmediği yönünde söylentiler çıkmış olsa da, Pınar Altuğ yaptığı doğru seçimlerle aradan 16 sene geçmiş olmasına rağmen halen isminden söz ettirmeyi başarıyor.


Yağmur Atacan ile evliliğinden olan Su ile mutlu bir aile tablosu çizen Altuğ, ‘Çocuklar Duymasın' ile oyuncu olarak kendini kabul ettirdi.

14
2001 Türkiye Güzeli Tuğçe Kazaz, bir süre hem sinema filmleriyle hem de özel hayatıyla gündem yarattıktan sonra spot ışıklarının altından çekildi.

15
Milenyum'un ilk Türkiye güzeli Yüksel Ak oldu. Yarışmada kazandığı başarıyı modellik yaparak değerlendiren Ak, manken Şenol İpek ile evlendi. Bu evliliği sürdüremeyen manken, 2009'da İzmirli iş adamı Osman Rimer ile ikinci kez nikah masasına oturdu. Şimdi İzmir'de iki çocuğu ve kocasıyla mutlu ve sakin bir hayat sürüyor.

16
1998 Türkiye Güzeli Zeynep Tokuş'un şansı 1999 yılında Kenan İmirzalıoğlu ile oynadığı ‘Deli Yürek'le döndü. Sonra katıldığı yarışmalarla adından söz ettirdi. Uzun süredir gösteri dünyasının uzağında.

17
Hollanda doğumlu Azra Akın, 2002 yılında Türkiye güzeli seçildikten sonra aynı sene bu unvanına bir de dünya güzeli sıfatını ekledi. Kariyerini manken olarak başlatan Akın, sonra da oyunculuğa geçiş yaptı.

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Cinsel içerikli film yıldızı Elle Knox, George Floyd ile ilgili konuşma yapınca uçaktan indirildi Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşte kaba inşaatı biten Atatürk Kültür Merkezi'nden ilk görüntüler Tüyleri diken diken eden sır dolu olay! Anne ve bebeğinin birbirinden ayrı yapılan mezarları her seferinde yeniden birleşti Madrid Belediye Başkan Yardımcısı, gazetecinin sorusuna bacak kasını göstererek cevap verdi Sevgilisiyle sarmaş dolaş yakalanan Lady Gaga, kalçasına kadar fileli olan taytıyla dikkat çekti