Türkiye 2018'e Böyle Girdi - Son Dakika

Türkiye 2018'e Böyle Girdi

01.01.2018 13:29

Türkiye'de yeni yılı kutlamak isteyen vatandaşlar, mekanları doldurdu. Yeni yıl birçok yerde coşkuyla karşılandı...

1
İstanbul
İstanbul
Yılbaşını Haliç manzarası eşliğinde kutlamak isteyenler Galata Köprüsü'ne geldi. Saatler 00.00'ı gösterdiğinde ise vatandaşlar araçlardan inerek havai fişek gösterilerini izledi.

Vatandaşlar köprü üzerinde o anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekti. Yeni yılı köprü üzerinde karşılayanlar huzur, mutluluk ve sağlık dolu yeni yıl dileğinde bulundu.

2
İSTANBUL
İSTANBUL
Kadıköy Bağdat Caddesi'nde vatandaşlar, davul zurna eşliğinde yeni yılı karşıladı. 2017 yılının son saatlerini Bağdat Caddesi'nde eğlenerek geçiren vatandaşlar, yeni yılı da cadde üzerinde toplanarak karşıladı. Vatandaşlar, davul ve zurna eşliğinde eğlenerek geri sayıma katıldı. Uzun bir süre halay çeken ve oynayan vatandaşlar, dilek feneri yakarak gökyüzüne bıraktı. Mutlu ve huzurlu bir yıl geçirme dileğinde bulunan vatandaşlar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendi.

3
İSTANBUL
İSTANBUL
Şişli'de yılbaşı coşkusunun adresi olan Nişantaşı'nda yeni yıl hareketli başladı. Yüzlerce kişi, yılbaşını karşılamak için Abdi İpekçi Caddesi'nde toplandı.

İstanbul'da yeni yıl coşkusunun Taksim'den sonraki ikinci adresi Nişantaşı oldu. Vatandaşlar, 2018 yılını karşılamak üzere yeni yıla saatler kala Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi üzerinde toplandı. Saatler 00.00'ı gösterdiğinde ise Nişantaşı'ndaki yılbaşı coşkusu doruğa ulaştı. 10'dan geriye sayarak yeni yılı karşılayan vatandaşlar meşale yakarken, 2018 yılı coşkusu kameralara yansıdı.

Kutlamalara katılan vatandaşlar Nişantaşı'nda olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Yeni yıl mesajlarında sağlık ve huzur dileyen İstanbullular yeni yıldan kardeşlik ve barış beklediklerini dile getirdi.

4
İSTANBUL
İSTANBUL
Yılbaşı kutlamalarının İstanbul'daki adresi Taksim yine en çok tercih edilen alanlardan biri oldu.

5
6
7
NEVŞEHİR
NEVŞEHİR
NEVŞEHİR Nevşehir'in Kapadokya Bölgesi'nde yerli ve yabancı turistler, yeni yıla eğlence merkezlerinde girdi. Kapadokya Bölgesinde yerli ve yabancı turistlerin yılbaşı kutlamaları için en fazla ilgi gösterdiği mekanlar, volkanik tüfler içerisine oyularak yapılan yeraltı eğlence merkezleri oldu. 2018 yılının renkli görüntüleri günün ilk ışıklarına kadar sürdü.

8
Mangalda yakılan ateşin etrafında dans eden turistler, havai fişek gösterileriyle eğlendi. Saatler gece yarısını bulduğunda şampanyalar patlatıldı.

9
10
ANTALYA
ANTALYA
Antalya'da bir grup vatandaş, 2018 yılını Konyaaltı Sahilinde denize girerek karşıladı. Antalya'da kendilerine 'Yaz kış denize girenler' adını veren ve aralarında öğretmen, mühendis, işadamları ile farklı mesleklerden yaklaşık 20 kişinin bulunduğu grup, 2018 yılını denize girerek karşıladı. Konyaaltı Sahili varyantlarına gelen grup üyeleri ısınmak için sahilde ateş yakıp dans etti. Saat 23.55i gösterdiğinde grup üyeleri hep birlikte denize girdi. Soğuk havaya aldırış etmeden denize giren grup üyeleri yüzerek keyif sürdü.

11
Nail Avcı, her sene olduğu gibi bu yıl da denize girerek yeni yılı karşıladıklarını söyledi. Her yıl bir dilekte bulunduklarını ifade eden Avcı, "Bu yıl dünya için barış diliyoruz. Sulh olsun istiyoruz...

12
Yeni yıl herkese barış getirsin. Biz denize giriyoruz. Sağlıklıyız" dedi. Doğukan Sakarya ise yeni yılda şehit haberlerinin olmamasını diledi.

13
BURSA
BURSA

Kış turizminin en önemli merkezlerinden olan Uludağ'da ziyaretçiler yeni yıla coşkuyla girdi. Sarıalan Ormanlar Köşkü mevkiinde düzenlenen partide yeniyıl geri sayımı eksi 14 derecede, 83 santimetre karın üzerinde danslarla yapıldı.

Türkiyenin en önemli kayak merkezlerinden olan Uludağ, yeni yıla büyük bir coşkuyla girdi. Geri sayım başladığında ise otellerde ve açık alanlarda coşku doruğa çıktı.

14
Yeni yıla açık alan partilerinde giren Uludağ ziyaretçileri ise Ormanlar Köşkünde yapılan yılbaşı partisine katıldı. Hava sıcaklığının eksi 14 derece olduğu ve 83 santimetrelik kar kalınlığına rağman partiye katılanlar danslar ve havai fişek gösterileri ile beraber geri sayım yaptı. Yeniyıl'ın coşkusu otel programlarında ve açık alanlarda gecenin ilerleyen saatleri boyunca devam etti.

15
16
VAN
VAN

İran'daki olaylar devam ederken, yılbaşı için Van'a gelen İranlılar, kiraladıkları bir eğlence merkezinde gönüllerince eğlenip, yeni yıla dans ederek girdiler.

17
Son yıllarda İranlı turistlerin gözde tatil yeri haline gelen ve bir süre önce İran Dişişleri Bakanlığı'nın Türkiye için yayınladığı seyahat uyarısı, İranlıların Van sevdasını engelleyemedi. Bu yılbaşında da Van'ın eğlence mekanları dolup taştı.

18
19
20
21
22

Son Dakika Türkiye 2018'e Böyle Girdi - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement