Son Dakika Haberleri: Feshane'de Hatay Günleri

Feshane'de Hatay Günleri

5 yıl önce

Hatay'ın ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını sağlamaya yönelik gerçekleştirilen 'Hatay Günleri' 2 Nisan-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Feshane'de Hatay Günleri, System.String[]
Daha önce Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılan etkinlikler hakkında hazırlanan program kamuoyu ile paylaşıldı. Bu yıl etkinliğin en güzel bölümleri arasında gösterilen yürüyüş,  Üsküdar Belediyesi Orkestrası eşliğinde,  Galatasaray Lisesi önünden başlayacak,  Hatay'ın simgesi olan Defne ve Apollon'un üzerinde olduğu fayton önde olmak üzere  Taksim Atatürk Anıtı'na kadar devam tmesi planlanıyor. Defne ve Apollon yürüyüş esnasında vatandaşlara, mini paketlerde hazırlanmış, içinde ürün hakkında bilgilerin yer aldığı ve 'Barış, Hoşgörü ve Kardeşlik İli  Hatay' yazan defne sabunu ile lokum dağıtılması amaçlanıyor.Hatay Valisi Mehmet  Celalettin Lekesiz, "Bu zamana kadar gördüğü yerden başka bir yeri görmek, bu zamana kadar tattığı lezzetlerden daha muhteşem lezzetleri tatmak, hiçbir yere benzemeyen, sadece kendine benzeyen özel bir yere özgü ürünleri tanımak isteyen herkesi İstanbul'da  Hatay Günleri'ne bekliyoruz.  Hatay Günleri, henüz  Hatay'ı göremeyenler için de büyük bir fırsat olacak. Zira bu fuarda tüm değerleri ile ' Hatay'ı görecek, tanıyacak ve çok sevecekler." dedi.

Sosyal Medya Fenomeni Cansu Taşkın'a Açıkça Soruldu: Bakire misin? Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü
Samsun'da İki Grup Arasındaki Tartışma Katliamla Bitti: 4 Ölü, 1 Yaralı