Tarsus'ta 72 Bin 962 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı - Son Dakika

Tarsus'ta 72 Bin 962 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

17.06.2016 15:09
Tarsus'ta 72 Bin 962 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı, System.String[]

Eğitim öğretim yılının son gününde Mersin'in Tarsus ilçesinde okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 72 bin 962 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Eğitim öğretim yılının son gününde Mersin'in Tarsus ilçesinde okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 72 bin 962 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Tarsus Ortaokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine, Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Tarsuslu, öğrenciler ve velileri katıldı. Törende konuşan Kaymakam Bekir Atmaca, "Yaklaşık 9 aydır devam eden eğitim, öğretim yılının sonunda öğrencilerimiz emeklerinin karşılığını not olarak karnelerinde görecekler. Öğrencilerimize yıl boyunca eğitim veren başta öğretmenler olmak üzere onları yaz, kış demeyen hazırlayıp okula gönderen ve eğitim masraflarını karşılayan ailelere teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili öğrencilerimiz 3 ay sürecek olan tatili hak ettiler. Yaz sıcaklarıyla birlikte gençlerimiz kendilerini serinlemek için bazen sulama kanallarına, ırmaklara ve barajlara atıyorlar, bu durum beraberinde tehlikeyi de getiriyor. Ancak özellikle ailelere sesleniyorum, öğrencilerimizi yaz boyunca gözleri önünde bulundursunlar." dedi.

İlçe genelinde 176 okulda 176 okulda öğrenim gören toplam 72 bin 962 öğrenci ile birlikte 4 bin 132 öğretmenin karne heyecanını yaşadığını belirten Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, "28 Eylül 2015 tarihinde başladığımız yoğun maratona, bugün itibariyle yaz tatili boyunca ara veriyoruz. Öğrencilerimizin yaz boyunca iyi bir şekilde dinlenip, zinde bir şekilde okulların açılış gününde yeniden sıralarında sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmelerini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerin takdimi ve okul birincisinin kütüğe ismini çakmasının ardından karneler dağıtıldı.

Tarsus'ta 72 Bin 962 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Tarsus'ta 72 Bin 962 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 20 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 159 kişi vefat etti, 6 bin 435 yeni vaka tespit edildi Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Son Dakika: İspanya'nın başkenti Madrid'de şiddetli patlama: 3 ölü Son dakika: Türkiye'nin 2019 yılı vergi rekortmenleri belli oldu Sıla'dan boşanan Hazer Amani koluna yaptırdığı manidar dövmeyle dikkat çekti Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş