Çocuk Yıldızların Düşüşü - Son Dakika

Çocuk Yıldızların Düşüşü

01.10.2011 21:40

1
İşte çocukluk yıllarında şöhrete kavuşan, fakat ilerleyen yaşlarında başarısızlığa sürüklenmekten kurtulamayan ünlü çocuk yıldızlar...
2
Dönemin ünlü film yapımcılarından Berker İnanoğlu'nun oğlu olan Sezer İnanoğlu, 'Sezercik' adıyla yıldız oldu. Özellikle Kıbrıs Savaşı'nın anlatıldığı 'Sezercik Aslan Parçası' filmiyle gönülleri fethetti.
3
Ama 'Sezercik' büyüyünce sinemayı bıraktı ve babası Berker İnanoğlu'ndan kalan film şirketinin başına geçti. Birkaç filmin yapımcılığını üstlendiyse de sinemada eski parlak günlerine bir türlü dönemedi.
4
İnanoğlu birkaç yıl önce de eşinin intiharıyla büyük üzüntü yaşadı. Ancak son yıllarda adı, yaptığı filmlerle değil silah kaçakçılığı ve uyuşturucuyla anılmaya başladı. Evinde uyuşturucu bulunan Sezer İnanoğlu'nun adı şimdilerde hiç anılmıyor.
5
'Ayşecik' filmlerinin yıldızı Zeynep Değirmencioğlu ile akraba olan Ömer Dönmez, 'Ömercik' ismiyle pek çok filmde oynadı.
6
1974'te geçirdiği kaza ile tek gözünü kaybeden ve büyük bir yalnızlık yaşayan Dönmez, en son 'İkinci Bahar' dizisinde rol aldı.
7
Dönmez son olarak dolandırıcılık suçuyla hakim karşısına çıkmıştı.
8
'Ayşecik' 'Ömercik'in değişmez rol arkadaşı ve kuzeni. Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken Papatya adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı.
9
Dönemin ünlü futbolcularından Serkan Acar ile evlenince sinemaya da veda etti.
10
O pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı. İyi bir evlilik yaptı sonra da bir emlak bürosu açtı. 'Yıldız' olduğu günler ise artık çok gerilerde kaldı.
11
Tatlıses'in programına katılıp türküler söyleyen Küçük İbo, pek çok kişiyi kendisine hayran bırakmıştı. Yıllar sonra tekrar Tatlıses'in programına katılsa da, daha sonra ortadan kayboldu.

12
Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen Küçük İbo, Sakarya Üniversitesi'nde Elektronik Mühendisliği okuduğu haberi ile gündeme gelmişti.
13
Küçük yaşta şöhrete ulaşan İbo, Tatlıses'in eskiden kendisini 5 kez programına çıkardığını şimdiyse programına yasak koyduğunu söylemişti.

14
Daha 13 yaşındayken İbrahim Tatlıses'in sahneye çıkardığı Azeri türkücü Günel Zeynalova, yaşadığı değişimle herkesi şaşırttı. Görüntüsüyle büyük bir değişim geçirdiği görülen Günel'in adı, şimdilerde Ebru Gündeş ile evli olan Reza Zarrab ile anılmıştı.
15
Şarkıcı Günel, eski sevgilisi Reza Zarrab'ın Ebru Gündeş'in yanından kendisine halen aşk mesajları çektiğini açıklamış, 'Reza 25, Ebru 35 yaşında. Aynı evi paylaşıyorlar. Biz hiç aynı evi paylaşmadık' demişti. Azeri işadamı Zarrab'ın cevabı da gecikmemişti.
16

Günel ile 8 yıllık ilişkisinin bittiğini açıklayan Zarrab, "Hatta ayrılığımızın ardından İbrahim Tatlıses'i bile barışmamız için araya soktu. Kabul etmedim. Günel'e ne telefon mesajı ne de çiçek yolladım. Ama Ebru Hanım'a ömrümün sonuna dek çiçek yollayacağım."

17
Bir dönem ekranlarda ilgiyle izlenen "Bizimkiler" dizisinin "Ali"si Atılay Uluışık işadamı oldu.
18
Kendi isteğiyle oyunculuğu bırakan Uluışık, şimdi Ukrayna'nın Odessa şehrindeki bir pimapen fabrikasının sahibi.
19
Atılay Uluışık'ın adı son olarak, Ankaralı İpek Aydın ile evlendiğinde duyulmuştu.
20
Film yapımcısı Selim Soydan ile ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit'in kızı Gülşah Alkoçlar gözünü sinemada açanlardan.
21
Yaşıtları oyun parklarında oynarken o sinemada 'Güllüşah' adıyla başroller kapıyordu. 'İbo ile Güllüşah' onun en meşhur filmiydi.
22
Genç yaşta işadamı Ender Alkoçlar ile evlenip sinemayı bıraktı. Şimdi iki kızı var.

23

Kader Çetintürk, 14 yaşında ilk albümünü çıkararak müzik dünyasıyla tanıştı.

24

Son olarak İstanbul'da, çıkar amaçlı suç oluşumuna yönelik operasyon sonucu tutuklanan Kader Çetintürk'ün adı şimdilerde hiç anılmıyor.

25
Çocuk şarkıcılar furyası sırasında "süper çocuk" olarak tanıtılan Onur Sarıkaya, büyüyüp imajını değiştirse de 'Küçük Onur' ismiyle anılmaktan kurtulamamıştı.
26
Küçük Onur lakaplı Onur Sarıkaya, Sedat Peker ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle sorgulanmıştı.
27
Emniyet'teki sorgusunun ardından ödenmemiş 535 milyon lira kesinleşmiş trafik cezası için Kadıköy Adliyesi'ne sevk edilen Sarıkaya, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından yoklama kaçağı olduğu ortaya çıktı.
28
1981 doğumlu olan Yusuf Harputlu, 11-12 yaşlarında abisinin çıktığı gazinoda sahneye çıkıp kendisini yetiştirip kaset yapmak istiyordu. Orada 3-4 sene sahneye çıkıp kendini yetiştirdikten sonra demo kaset hazırladı.
29
"Ahucan" adlı kaset Yusuf Harput'un ilk albümü oldu. Genç sanatçı adayının ilk klip parçası ise "Ormancı"ydı. Daha sonradan Prestij Müzik etiketiyle "Hasretindeyim", Seyhan Müzik etiketiyle "Hedef" ve Vega Müzik etiketiyle "Sürünesin" albümlerini çıkardı.
30
Şu aralar adı duyulmayan ünlülerden.

Son Dakika Çocuk Yıldızların Düşüşü - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement