Son Dakika Haberleri: Baba Vanga'nın 2015 Sonrası İçin Öngördüğü Kehanetler

Baba Vanga'nın 2015 Sonrası İçin Öngördüğü Kehanetler

4 yıl önce

1
O dünyanın en ünlü kahini... Bulgaristan'ın bir köyünde yaşayıp orada öldü.
2
Gerçek adı Vangeliya Pandeva olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911'de bugün Makedonya topraklarında bulunan Strumitza köyünde dünyaya geldi.
3
16 yaşındayken bir fırtına sırasında yıldırım çarpması sonucu görme yeteneğini kaybeden Baba Vanga, bu tarihten sonra Orta Çağın ünlü kahini Nostradamus gibi, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, uluslararası üne kavuştu.
4
Hayattayken kehanetleri Bulgar hükümeti tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga'nın söylediklerinin büyük bülümü doğru çıktı.
5
Baba Vanga, Bulgaristan'da 1989 yılında devrilen eski komünist diktatör Todor Jivkov dahil çok sayıda devlet adamını kehanetleri ile etkiledi.
6
İkinci dünya savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB'nin bile tavsiyeler aldığı Baba Vanga, 1996 yılında 84 yaşında hayata veda etti.
7
Vangelia Gushterova ya da kısaca Vanga Sovyetler'in çöküşünü bildi. Prenses Diana'nın ölümünü de..
8
İkinci Dünya Savaşı'nın sonucundan Gandi'nin ölümüne, 11 Eylül saldırılarından Obama'nın ABD Başkanı olacağına kadar pek çok kehanette bulundu...


9
Önümüzdeki sonraki yıllar için öngördükleri ise hiç de iç açıcı görünmüyor. İşte Baba Vanga'nın 2015 sonrası için kehanetleri...
10
2016 - Avrupa nufüsu gittikçe azalıyor…
11
2018 - Çin, dünyanın yeni gücü olacak.
12
2023 - Dünya'nın yörüngesi hafifçe değişecek.
13
2025 - Avrupa hala biraz yerleşim alanı.
14
2028-Yeni enerji kaynağı geliştirilecek. Açlık problem olmaktan çıkacak.Venus'e pilotlu uzay yolculuğu uygulanacak.
15
2033 - Kutup buzları eriyecek. Dünya okyanus seviyesi yükselecek.
16
2043 - Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hükümdarı olacak.
17
2046 - Yapay organlar üretilecek. Vücut organı değişimi, gözde tedavi yöntemi olacak.
18
2066 - Müslümanların elinde olan Roma'ya saldırı sırasında, ABD iklim değişikliği yapan yeni silahını kullanacak.
19
2076 - Sınıf ayrımı kalkacak. Tüm dünyada Komünizm hakim olacak!
20
2088 - İnsanların saniyeler için yaşlanmasına sebep olan yeni bir hastalık türeyecek.
21
2097 - Yaşlanma hastalığı tedavi edilecek.
22
2100 - İnsan yapımı yapay bir güneş Dünya'nın karanlık yüzünü aydınlatmada kullanılacak.
23
2111 - İnsanlar, androide benzer yaşayan robotlara dönüşecek.
24
2123 - Küçük ülkeler arası savaşlar olacak. Büyük ülkeler tüm bunların dışında kalacak.
25
2164 - Hayvanlar yarı insan haline dönüşecek.
26
2170 - Büyük bir kuraklık yaşanacak.
27
2183 - Mars gezenindeki bir koloni nükleer güç haline gelecek ve Dünya'dan bağımsızlığını talep edecek.
28
2167- Yeni bir Din ortaya çıkacak.
29
2201 - Güneş'teki termonükleer reaksiyonların yavaşlaması sonucu hava sıcaklığı düşecek.
30
2256 - Bir uzay gemisi Dünya'ya yeni bir hastalık getirecek.
31
2125 - Macaristan'da, uzaydan sinyal alınacak.
32
2201 - Güneş'teki termonükleer reaksiyon yavaşlıyor. Isı düşüyor.
33
2256 - Uzay yolculukları Dünya'ya yeni hastalıklar getiriyor.
34
2262- Gezegenlerin yörüngeleri devamlı olarak değişmeye başlıyor. Mars, bir kuyrukluyıldızla çarpışma tehditi altında.
35
2480- İnsan yapımı iki güneş çarpışacak. Dünya tekrar karanlıkta kalacak.
36
2288 - Zamanda yolculuk. Uzaylılarla yeni temaslar.
37
3005 - Mars'ta savaş olacak.
38
3797- Dünyanın sonu gelecek ve tüm yaşam sona erecek. İnsanlar yeni bir güneş sisteminde yaşam alanı arayacak.
39
Baba Vanga'dan sonra işte, dünya tarihindeki en önemli kahinler ve kehanetleri...
40
Alois Irlmaier, üçüncü dünya savaşı hakkında kehanetlerde bulunan sıradan bir alman vatandaşıydı. Fakat onu diğer kahinlerden ayıran en önemli özelliği üçüncü dünya savaşının orta doğu'da patlak vereceğini düşünmesiydi.
41
21. yüzyıldan bu yana bir çok insan, üçüncü dünya savaşının Orda Doğu'da başlayan sorunlar ile ortaya çıkacağını düşünmektedir, tıpkı 1950'li yıllarda yaşamış ve bunu tahmin etmiş olan Alois Irlmaier gibi.
42
11. yüzyılda yaşamış olan Hildegard Von Bingen kehanetlerinden çok, besteciliği ve şairliği ile bilinmektedir. Kehanetlerinden birinde Amerika Birleşik Devletleri'nin yıkılacağını öne sürmüştür. Bu yıkımında doğal afetler tarafından olacağını, depremlerin, fırtınaların ve medcezirin yol açtığı dev dalgaların birbiri ardına sıralanarak bu ülkenin ortadan kalkacağını belirtmiştir.
43
ABD ile ilgili yaptığı müthiş kehanet haricinde, dünya barışı ile ilgili de tahminlerde bulunmuştur. Hildegard von Bingen'e göre Fransız tahtı tekrar kurulup, Fransa dünyaya hakim olduğu zaman, dünya barışı sağlanacaktı.


44
26 Haziran 2000 tarihinde Kardinal Ratzinger tarafından dünyaca ünlü Fatıma'nın üç gizli sırrı teorik bir şekilde açığa çıkarıldı. Bu sırlardan birisi, papanın öldürüleceğini ve yağlamalanmış ve yok edilmiş bir şehrin olacağını bildirmektedir.
45
Çoğu insan bu sırlardan habersizdi, ta ki bu sırların bazı kısımları sızdırılana kadar yada Kardeş Lucia lakaplı rahibeyle konuşan bazı kişilerin daha sonra bu sırları halka söylemesine kadar. Bu bilgi sızdırılmalarına Vatikan'dan bir onaylama gelmemesine rağmen içeriği açısından bir çok kişinin korkmasına sebep olmuştur.
46
Fatıma'nın mesajından açıklanan bir bölüm ise şöyle: Yirminci yüzyılın ikinci yarısında büyük, çok büyük bir savaş çıkacak. O zaman gökten ateş ve duman düşecek ve denizlerin suları , göğe doğru köpüklerini kusarak buharlaşacak, ayakta olan her şey baş aşağı gelecek.
47
Ursula Southeil hiç kuşkusuz insanlık tarihinde bilinen en büyük kehanetçi olarak görülebilir. Samuel Pepys zamanında bazı kesimler tarafından peygamber gibi görülen Ursula, İngiltere'nin Nostradamus'u olarakta düşünülebilir.


48
Kehanetlerinden bazıları ise şöyledir: At olmadan ilerleyen bir at arabası gelecek ve tüm dünyaya keder ve üzüntü salıcak. Hızlı bir göz kırpma gibi, erkeklerin düşünceleri her yerlerde uçuşacak. Ve büyük mucizeler su ile gelecek, ne ilginç, bu hala doğru.
49
Mitar Tarabich Sırbistan'da 1829 – 1899 yıllarında yaşamış az bilinen bir kahindir fakat Sırbistan'ın 19.yy'daki politik olayları ile ilgili bir çok öngörüsü doğru çıkmıştır ve ikinci dünya savaşını tahmin etmiştir. Kehanetlerinden bazıları ise şöyledir: Kendi topraklarımızdan gittiğimiz zaman kuzeye yöneleceğiz.Ve aptalca davranışımızı idrak ederek dönüşüm geçireceğiz. O zaman aramızdan, adil olmayanı atayacağız.
50
Tüm dünya,garip bir hastalıkla boğuşacak ve kimse ona tedavi bulamayacak.(AİDS) Herkes,ben biliyorum,çok akıllıyım,bilim adamıyım der ama kimse bir şey bilmez..İnsanlar düşünüp duracaklar ama doğru sonuca ulaşmaları olanaksızdır. Çare: Tanrı'nın yardımıyla,etrafımızda ve içimizdedir.
51
İnsanlar, temiz havadan, tanrısal tazelik ve güzellikten haz etmeyecekler ve sadece kariyerlerini büyütme peşinde koşacaklar. Kimse, bunları yapmaları için zorlamıyor; onlar gönüllüdür. Adamlar, bir kutucuk icad edecekler. İçinde görüntülerle ilgili tertibatlar bulunacaklar.
52
Ama aletler,artık hayatta olmayan benimle irtibata geçemez. Halbuki görüntü cihazları, o hayata saç tellerinin birbirine yakınlığı kadar yakın olacaklar. İnsan bu görüntü cihazları sayesinde dünyada olan biten her olayı izleyebilecek.
53
Robert Nixon, 15. yy da İngiltere'nin Cheshire şehrinde yaşamış küçük bir çiftçi idi. Çok az konuştuğu ve konuştuğunda da sessizce mırıldandığı için bir çok kişi tarafından zihinsel engelli olarak düşünülürdü. Fakat buna rağmen, gelecekle ilgili bir çok kehaneti doğru çıkmıştır.
54
Bir kaçını sıralamak gerekirse; "Herkesin ağzında bacaları olacak (sigara). Bir tınaz ve iki ağaç arası büyük bir savaş olacak (St. Albans savaşı). Bunlara ek olarak Ay'a roketlerle yolculuğun mümkün olacağını, ses kayıt cihazlarının ve ampüllerin üretileceğini idda etmiştir. Sarayda, bir aşçının yanlışlıkla dolaba kitlemesi sonucu, kendisinin ölümünü tahmin ettiği biçimde yani açlıktan ölmüştür.
55
Papalar kehaneti, Aziz Malachy adına atfedilen ve 112 tane kısa latince kısa kehanetlerin bulunduğu bir listedir. Bu listeye göre, tüm katolik papalar tahmin edilmiş ve bu listede yer almıştır.
56
Bu kehanetlerle ilgili en ilginç olan kısım, şuan ki papa Benedict XVI ile ilgili olan kısımdır. Listede, papa Benedict XVI'ten 'zeytin şöhreti' olarak bahsedilir. Papa, 1054 yılında ki büyük bölünme de ayrılan doğu ortodoks kiliselerinin tekrar kurulması için uğraş vermiştir. Zeytinde Yunanistan'ın simgesidir ve papada bu bölgelerde ki kiliselerin tekrar kurulmasını istemiştir.
57
1843 yılında, Mormon dininin kurucusu olarak görülen Joseph Smith tarafından ortaya atılan kehanettir. "Rocky dağlarına gidin ve güçlü ve ihtişamlı insanlar haline gelin" kehaneti, St. john'a gelen vahiyde simgelendiği gibi beyaz at olarak tarif edilmiştir.
58
Bu kehanete göre, Amerika'da daha önce hiç görülmemiş büyüklükte korkunç bir devrim olacak . Bu devrimde Amerika yüksek hükümetini kaybedecek, yeryüzünde ki tüm kötülükler bu ülkede deneniyor olucak. Baba, oğluna karşı ve de çocuk babasına karşı savaşacak, aynı şekilde anne kız çocuğuna, kız çocuğu da annesine karşı duracak. En kötüsü ise, adam öldürme, tecavüz hiç tahmin edilemeyecek oranda artış gösterecek.


59
St Nilus, 5. yy da yaşamış St John'un öğrencisi olan münzevi bir keşiş idi. Kesin tarihleri belli olmamakla birlikte 20. yy ile ilgili bir çok kehanette bulunmuştur. Bu kehanetlere göre; 1900 yılından sonra, insanlar anlaşılmaz bir tavır takınacaklar. Deccalin gelme zamanı yaklaştığında, insanların kafasında şehvetli tutkular bir bulut yığını gibi büyüyecek, kanunsuzluk halk arasında yaygınlaşacak. Daha sonra, dünya anlaşılamaz bir hal alıcak. İnsanların görünüşleri de değişecek, elbiselerde ve saç stillerinde ki edepsizlikler yüzünden kadınları erkeklerden ayrımak imkansız olacak.
60
Bir zaman sonra, erkekler de kuşlar gibi uçabilecek ve balık gibi denizin dibine inebilecek. Tüm bu felaketler meydana geldikten sonra, Bu mutsuz insanlar Deccal'in aldatmalarını farketmeden hayatlarına devam edecekler.


Haber Yayın Tarihi: 10.12.2015 10:39 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

2019'un en güçlü ülkeleri açıklandı! Bakın Türkiye kaçıncı sırada Yeşilçam'ın haşin bakışlı güzeli Gülşen Bubikoğlu, bakın şimdi ne yapıyor! Daha tanıtımı dahi yapılmadı! İşte 286 bin TL'lik iPhone 11 Güzel oyuncunun eşcinsel aşığı oynadığı filmin sahneleri çok konuşulacak Balkanların Romeo ve Juliet'i! Eleni ve Atatürk'ün imkansız aşkı yürek sızlatıyor