Mersin'de Yangın Paniği - Son Dakika

Mersin'de Yangın Paniği

17.08.2010 09:50

1
Mersin'de bir apartmanın 4'üncü katındaki çıkan yangında 10 aylık bebeği kurtaran kişi adını bile söylemeden gitti
2
MERSİN'de 4'üncü kattaki bir evde çıkan yangına müdahale eden itfaiye aracının merdiveninin kısa olması nedeniyle, balkona kaçan 1'i bebek 3 kişi zor durumda kaldı.Yangın, saat 01.30 sıralarında merkez Yenişehir İlçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'ndaki 'Hakan Apartmanı'nda meydana geldi. 6 katlı binanın 4'ncü katındaki emekli öğretmen 60 yaşındaki Mehmet Erol'a ait evden dumanların yükseldiğini görenler, polis ve itfaiyeye haber verdi.
3
Duman ve alevlerin kapladığı binada oturanlar balkona çıkarak bir süre yardım bekledi. Gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, ekipman yetersizliği nedeniyle yangına dışarıdan müdahale edemedi. Ekip hortumları birleştirilerek bina içinden yangına müdahale etti.
4
Bilinmeyen bir nedenle evin mutfak kısmında başlayan ve salona da sıçrayan yangın üzerine Mehmet Erol, eşi Funda Erol beraberlerindeki 10 aylık torunları Güneş Erol'u da yanlarına alarak evin arka balkonuna geçti.
5
İtfaiye ekipleri, araçtaki merdivenin kısa olması nedeniyle 4'üncü kat balkonunda mahsur kalanlara müdahale edemedi. Bunun üzerine yeni ekip istendi. İtfaiyenin yetersizliği çevredekilerin tepkisine neden olurken, gelen ikinci ekip de yangın söndürmede yetersiz kaldı.
6
Arıza nedeniyle yangının bulunduğu kata su gönderemeyen ekip tepki gördü. Daha sonra arıza giderilirken yangın 1 saat süren çaba sonucu söndürüldü.
7
İtfaiye aracı merdiveninin kısa olması nedeniyle balkonda mahsur kalan 3 kişi yangın söndürüldükten sonra kapı kırılarak kurtarıldı. Bölgede hazır bekletilen ambulansta ilk müdahaleleri yapılan 3 kişi Özel Yeni Şehir Hastanesi'ne götürülerek kontrol altına alındı.
8
9
10

YORUMLAR
500

Son Dakika Mersin'de Yangın Paniği - Son Dakika


Advertisement