Son Dakika Haberleri: Down Sendromlular +1 Farklarını Kanıtladılar!

Down Sendromlular +1 Farklarını Kanıtladılar!

6 ay önce

21 Mart Down Sendromu farkındalık gününde Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda tüm down sendromlu öğrencilerin katılımı ve öğretmenlerin ve velilerin desteğiyle etkinlik ve kutlama programı düzenlendi.

1
Etkinlik kapsamında öğrenciler Vagon Sanat Atölyesi kurucusu kukla sanatçısı Tayfun ÇAKIR ile kendi kuklalarını yaptı.
2
Down sendromu olan ve her eğitim kademesinden öğrenci bulunan etkinlikte öğrencilerin ince motor becerilerini destekleyen çalışmalar yapıldı.
3
4
5
6
7
Bu özel gün insanlara, +1 kromozomunun hayatımızda olumsuzluk değil; aksine onları hayat dolu bakış açılarıyla, sınırsız sevgileriyle, sevimli tavırlarıyla örnek alınması gerektiğini bir kez daha gösterdi.
8
Kendi kuklalarını yapıp müzik eşliğinde onlara hayat veren öğrenciler bu anlamlı günü pasta keserek sonlandırdı.Haber Yayın Tarihi: 21.03.2019 05:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

107 yıl önce batan Titanic'in son hali şoke ediyor! Resmen eridi Aşk Adası'nın fenomen güzeli, paylaştığı cinsel ilişki videosuyla pes dedirtti! Kraliçe Elizabeth'in oğlu şimdi yandı! Cinsel istismar kanıtlandı Troya'da büyük keşif! Kuruluş tarihi 600 yıl geriye gitti Yatak odasında unuttuğu fantezi kelepçesi yüzünden annesine rezil oldu!