15 binde bir görülüyor! Bebeğin dilini görenler gözlerine inanamıyor - Son Dakika

15 binde bir görülüyor! Bebeğin dilini görenler gözlerine inanamıyor

11.02.2021 08:53

Amerika'nın Pensilvanya eyaletinde dünyaya gelen 3 yaşındaki Owen Thomas, vücudunda bulunan bazı organların normalden fazla büyümesine sebep olan ve şu an 15,000 bebekte bir bulunan 'Beckwith-wiedemann' sendromundan dolayı dört kat büyük dille doğdu.

1
Doğduktan iki hafta sonra dilinin normalden daha hızlı büyüdüğü ve nefes almasına engel olduğu fark edilen Owen'in dilinin bir kısmı doktorlar tarafından ameliyatla alındı.
2
İlk başlarda doktorlar normal şişkinlik zannettiler. Ama Owen gece enfes almakta zorlanınca ve yediklerini dışarı atınca ailesi tekrar doktora götürdü.
3
Yapılan incelemede dilinin normalden hızlı büyüdüğünü ve hava yolunu kapattığı için nefes almasını imkansız hale getirdiği tespit edildi.
4
Ameliyattan sonra dili tekrar büyümeye devam eden Owen'in çene yapısı bozuldu ve dilin sıkıştırması sonucu dişleri doğal bir şekilde büyümedi.
5
Şuan Owen büyüdüğü için dilindeki hızlı büyüme nefes almasını engelleyecek duruma gelmediği için hayati risk taşımıyor.
6
Doktorlar, dildeki hızlı büyümeyi durdurmak için çare aramalarının yanı sıra dili büyümesinin sebep olduğu çenedeki bozukluğu düzeltmek için Owen'ı ameliyat etmeyi düşünüyorlar.
7
Ameliyatın hayati açıdan riskli olması, Owen'ın annesini kara kara düşündürüyor.
8
Anne Theresa, daha önce bu hastalığın ismini dahi duymadığını kendi hikayesini paylaşarak anne ve babaları bilinçlendirmek istediğini söyledi.

9
Sendrom ilk olarak 1960'lı yıllarda tespit edildi.
10
11
12
13
14
15

Son Dakika 15 binde bir görülüyor! Bebeğin dilini görenler gözlerine inanamıyor - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • ilhan arık: kainatın sahibi olan yüce Allah hey şeye kadirdir vardan yok yoktan var bu tür hastalıklar insanoğlu için ibret verici durumlar Allah ibret alan kullarından eylesin amin. Cevap Yaz 13 2 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Büyük beden model, yine yaptı yapacağını! Ayna karşısında çırılçıplak karnını doyurdu Görüntüler dün geceden! Ünlüler, villada sabaha kadar vur patlasın çal oynasın kaçak parti yaptı Daireler, merdivenler, posta kutuları! Sıcaklığın eksi 50 dereceye düştüğü yerde her şey buz tuttu 2 kadın öğretmen, 18 yaşındaki öğrenciyi eve davet edip üçlü ilişkiye girdi Bu yıl kırmızı halı bambaşkaydı! İşte 2021 Altın Küre Ödülleri'nin en şık ünlüleri