15 binde bir görülüyor! Bebeğin dilini görenler gözlerine inanamıyor - Son Dakika

15 binde bir görülüyor! Bebeğin dilini görenler gözlerine inanamıyor

11.02.2021 08:53

Amerika'nın Pensilvanya eyaletinde dünyaya gelen 3 yaşındaki Owen Thomas, vücudunda bulunan bazı organların normalden fazla büyümesine sebep olan ve şu an 15,000 bebekte bir bulunan 'Beckwith-wiedemann' sendromundan dolayı dört kat büyük dille doğdu.

1
Doğduktan iki hafta sonra dilinin normalden daha hızlı büyüdüğü ve nefes almasına engel olduğu fark edilen Owen'in dilinin bir kısmı doktorlar tarafından ameliyatla alındı.
2
İlk başlarda doktorlar normal şişkinlik zannettiler. Ama Owen gece enfes almakta zorlanınca ve yediklerini dışarı atınca ailesi tekrar doktora götürdü.
3
Yapılan incelemede dilinin normalden hızlı büyüdüğünü ve hava yolunu kapattığı için nefes almasını imkansız hale getirdiği tespit edildi.
4
Ameliyattan sonra dili tekrar büyümeye devam eden Owen'in çene yapısı bozuldu ve dilin sıkıştırması sonucu dişleri doğal bir şekilde büyümedi.
5
Şuan Owen büyüdüğü için dilindeki hızlı büyüme nefes almasını engelleyecek duruma gelmediği için hayati risk taşımıyor.
6
Doktorlar, dildeki hızlı büyümeyi durdurmak için çare aramalarının yanı sıra dili büyümesinin sebep olduğu çenedeki bozukluğu düzeltmek için Owen'ı ameliyat etmeyi düşünüyorlar.
7
Ameliyatın hayati açıdan riskli olması, Owen'ın annesini kara kara düşündürüyor.
8
Anne Theresa, daha önce bu hastalığın ismini dahi duymadığını kendi hikayesini paylaşarak anne ve babaları bilinçlendirmek istediğini söyledi.

9
Sendrom ilk olarak 1960'lı yıllarda tespit edildi.
10
11
12
13
14
15

YORUMLAR (1)
  • ilhan arık: kainatın sahibi olan yüce Allah hey şeye kadirdir vardan yok yoktan var bu tür hastalıklar insanoğlu için ibret verici durumlar Allah ibret alan kullarından eylesin amin. Cevap Yaz 13 2 Yayından Kaldır
500

Son Dakika 15 binde bir görülüyor! Bebeğin dilini görenler gözlerine inanamıyor - Son Dakika


Advertisement