Dha Yurt Bülteni-1 - Son Dakika

Dha Yurt Bülteni-1

29.05.2017 08:56
Dha Yurt Bülteni-1, System.String[]

1)BAKAN SOYLU İFTARINI ASKERLERLE BİRLİKTE AÇTI Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi ve Kato dağı ziyaretinin ardından helikopterle Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'na gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin karşıladı.

1)BAKAN SOYLU İFTARINI ASKERLERLE BİRLİKTE AÇTI

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi ve Kato dağı ziyaretinin ardından helikopterle Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'na gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin karşıladı. Beraberinde Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Vali Ali İhsan Su, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte tugay karargahına geçen Soylu, bölgedeki operasyonlarla ilgili brifing aldı. Buradan yemekhaneye geçen Bakan Soylu, asker ve güvenlik korucuları ile birlikte iftar yemeği yedi. Yemeğinin ardından konuşan Bakan Soylu terör örgütleriyle mücadelenin önemine değinerek, "Elbette böyle bir milletin arasına nifak sokarak huzurunu bozmaya çalışacaklar, ebette böyle bir millettin kardeşliğini ortadan kaldırmaya çalışarak birliğini bozmaya çalışacaklar. Bizim görevimiz bu birliği bozdurmamaktır. En büyük gücümüz birliğimizdir. Bunu bozmak isteyenlere ceza vermek devletin bize yüklediği önemli sorumluluklardan biridir. Büyük bir mücadele veriyorsunuz. Biliniz ki, milletimiz sizinle beraberdir, milletimizin duaları sizinle beraberdir. Hiçbir dua yoktur ki siz içerisinde olmayasınız" dedi.

DÜNYANIN 10 BÜYÜK DEVLETİNDEN BİRİ OLACAĞIZ

Terörle mücadelenin millete büyük moral verdiğini ifade eden Soylu, "Terör örgütleri ile mücadelemizde çok başarılı çıkacağız. Milletimize çok büyük moral veriyorsunuz. Bugün Kato Dağı'ndaydık, komutanlarımızla birlikte. Oradaki korucularımız, komandolarımızı, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarımızı gördük. Jandarmamızı, polisimizi gördük. Her biri kendine ait ayrı bir görev almışlar ve bir mücadele sürdürüyorlar. Bu gece sahurda Ağrı'da Tendürek Dağı'nda Çetenli karakolu'nda askerlerimizle birlikte sahur yaptık. 29 tane teröristi etkisiz hale getiren evlatlarımızla birlikteydim. Milletimizin duası sizlerle beraberdir. Biz böyle gittikçe Allah bize nasip edecek dünyanın 10 büyük devletinden biri olacağız. Dünyanın döndüğü gibi, zamanın döndüğü gibi bu topraklarda yaşayan büyük devlet aynı şekilde kuvvetine ve hususiyetine erişecektir. Bizim inancımız odur. Bundan 50-100 yıl sonra bu yaptıklarınız gelecek nesillerimiz tarafından nasıl Çanakkale'de, nasıl istiklal harbimizde, nasıl Kıbrıs'ta büyük mücadeleler ortaya konularak büyük muzaferiyetler elde edilmişse, biz bugün ellerimizi semaya açıp onlara dua ediyorsak, gelecek nesillerimizde aynı şekilde size ve bize dua edecektir. Önemli olan buna layık olabilmektir. Buna layık oluyorsunuz ve büyük mücadele ortaya koyuyorsunuz. Sizlere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ve muhabetlerini getirdim. Başarı dileklerini getirdim. Kıymetli başkanımızın selamlarını muhabetlerini getirdim. Burada hangi heyecanı yaşıyorsanız bilinizki cumhurbaşkanımız, arkadaşlarım  aynı heyecanı yaşıyorlar. Cumhurbaşkanımız, Kato dağındaymış gibi hem alay komutanımızla, hem tümen komutanımızla dakikalarca konuşup sizlere selamlarını illettiler. Allah milletimizin huzurunu ve sükünunu, İslam aleminin hzurunu ve sükununu ve insalığın huzurunu daim eylesin. Bizim üzerimize düşen çok görev var. Bu görevi tam anlamıyla idrak etmek için gayret sarf ediyoruz. Sizlerle aynı sofrada oruç açmak benim için hem onurun hem şereflerin en büyüğüdür. Ailemizle oruç açabiliriz açmaya biliriz. Ama bizim ailemiz burasıdır" dedi.

Bakan Soylu daha sonra helikoper ile Şerafettin Elçi Havalimanı'na, oradan da Ankara'ya gitti.

Görüntü Dökümü

-----------------------------

Bakan Soylu'nun helikopterden inmesi

Askerleri selamlaması

Yemekhaneye gelişi

Askerlerle sohbet etmesi

Bakan Soylu'nun açıklaması

Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Sekvan KÜDEN/ ŞIRNAK,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528120

=========================================================

2)BAKAN IŞIK: HİÇBİR ŞEHİDİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık hiçbir hainin ülkede emeline ulaşamayacağını belirterek, "Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak. Hiçbir hain de bu ülkede emeline ulaşamayacak. Bunun için gece gündüz mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi ta ki Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hiç kimse yan gözle bakamaz hale gelene kadar sürdüreceğiz" dedi. Kocaeli Valiliği'nin bir otelde şehit ve gazi yakınlarına verdiği iftara Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il başkanları ile şehit ve gazi aileleri katıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık yaptığı konuşmada, "Şehit ailelerimiz bize şehitlerimizin en önemli emanetidir. Şahadet makamı bizim için peygamberlikten sonraki en yüksek makamdır. Biz de şehit olmak ölümlerin en güzeli ve en hayırlısıdır. Bu açıdan da şehitlerimizin, şahadet sebebi de ülkemizin varlık sebebidir. Şehitlerimiz bu topraklarda milletimiz hür ve bağımsız yaşasın, milletimiz kendi değerleriyle yaşayabilsin diye canlarını feda ettiler. Onlara layık olmanın en önemli ve öncelikli yolu şahadet değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalmaktır" dedi.

HİÇBİR HAİN EMELİNE ULAŞAMAYACAK

Şehitlerin kanını yerde bırakmadıklarını ifade eden Bakan Işık, "Bir taraftan şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz. 35 yıldır terörle mücadele tarihinde en yoğun mücadelenin olduğu dönemdeyiz. Şehit veriyoruz. Her bir şehit haberi yüreğimizi dağlıyor. Şunu da çok iyi biliyoruz ki şehitlerimizin hiçbirinin kanı yerde kalmıyor ve kalmayacak. 23 Temmuz 2015'te hain terör örgütünün Ceylanpınar'da iki polisimizi yatağında şehit etmesinin ardından başlayan operasyonlarda bugüne kadar 10 bin 564 terörist etkisiz hale getirildi. Şundan emin olunuz ki, hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacak. Hiçbir hain de bu ülkede emeline ulaşamayacak. Bunun için gece gündüz mücadele veriyoruz. Bunun için devletimizin bütün birimleri tam bir koordinasyon içerisinde hareket ediyor. Bu mücadeleyi ta ki Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hiç kimse yan gözle bakamaz hale gelene kadar sürdüreceğiz" diye konuştu.

TÜRKİYE TERÖR ÖRGÜTLERİYLE EN FAZLA MÜCADELE EDEN TEK ÜLKEDİR

Bakan Işık, Fırat Kalkanı operasyonunda 3 bin 563 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Bir tarafta terör örgütüyle mücadele sürdürülürken sınırlarımızın dışındaki tehditleri bertaraf etmek için de askerlerimiz tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor. Fırat Kalkanı operasyonu sırasında askerlerimiz tarafından 3 bin 563 tane DEAŞ'lı terörist etkisiz hale getirildi. Türkiye şu anda hem PKK hem DEAŞ hem de diğer terör örgütleriyle en fazla mücadele eden tek ülkedir. Bu mücadeleyi de kararlılıkla sürdüreceğiz."

TÜRKİYE'NİN ARTIK ESKİ TÜRKİYE OLMADIĞINI HERKES GÖRDÜ

FETÖ'nün milletin bağımsızlığına el uzatmaya çalıştığını belirten Işık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Allah'a hamd olsun bu ayın 9'unda Savunma Sanayi Fuarı'nı gerçekleştirdik. Orada sergilediğimiz silahlarımız, mühimmatımız, teçhizatımız dostlarımıza büyük bir güven verdi. Düşmanlarımızda da büyük bir korku oluşturdu. Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığını herkes gördü. Bu açıdan bu çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Şu anda artık Türkiye Cumhuriyeti'nin sınırlarının hiçbir karışı terör örgütlerinin, 'Ben burada rahatım. Kimse operasyon yapamaz' diye düşünebileceği bir yer değil. 15 Temmuz gibi bir hain darbe girişimini bu asil millet göğsünü kurşunlara siper ederek, tankların önünde durarak altına yatarak etkisiz hale getirdi. 15 Temmuz bir kez aha gösterdi ki Türkiye'de mücadele etmemiz gereken terör örgütleri sadece PKK, DEAŞ, YPG, veya PYD değil. Aynı zamanda FETÖ terör örgütü de milletin bağımsızlığına el uzatmaya çalışan örgütlerden biridir."

7 BİN 800 KİŞİ UZAKLAŞTIRILDI

Milli Savunma Üniversitesi'ne 305 bin başvuru olduğunu açıklayan Işık, şu açıklamada bulundu:  "Bizler 15 Temmuz'un ardından peygamber ocağımız Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içerisine sızan hainleri tek tek tespit ediyoruz. TSK içerisinden 7 bin 800'ün üzerinde kişiyi bu örgütle bağı olduğu gerekçesiyle uzaklaştırdık. Bir taraftan bu hainleri temizlerken, bir taraftan da ordumuzu güçlendirmeyi ihmal etmiyoruz. Milli Savunma Üniversitemizin 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için 5 bin 200 öğrenciye ihtiyacı vardı. Duyuruyu yaptığımızdan beri 305 bin gencimiz başvuru yaptı. Bu millet kendi ordusuna sahip çıkmayı sürdürüyor. Bundan sonra da sürdürmeye devam edecek. Birliğimizi, beraberliğimizi korudukça, hiçbir gücün Türkiye'nin bileğini bükmesi mümkün değil."

Görüntü Dökümü

-------------

Bakan Işık'ın konuşması

İftardan görüntü

Amasya'da dolu yağışı etkili oldu

Haber-Kamera: Faruk KIYAK/ İZMİT(Kocaeli),

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528144

==========================================================

3)BAKAN ZEYBEKCİ, "AK PARTİ'DE TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMA VAKTİ GELMİŞTİR"

DENİZLİ'de AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğine katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin bundan sonra yayından çıkmış ok gibi yoluna devam edeceğini belirterek, "AK Parti'de laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyma zamanı gelmiştir" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dün AK Parti Denizli İl Başkanlığı'nın düzenlediği iftar emeğine katıldı. Kayalar Tesisleri'nde düzenlenen iftar programına Bakan Zeybekci'nin yanı sıra AK Parti Denizli Milletvekilleri; Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, ilçe belediye başkanları ve davetliler katıldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, salondaki vatandaşlarla selamlaştıktan sonra partililerle birlikte orucunu açtı.

"AK PARTİ'DE TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMA VAKTİ GELMİŞTİR"

AK Parti 3'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi'nin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sevdası olan partisine geri döndüğünü söyleyen Bakan Zeybekci, "Rabbim, Ramazanı birlik ve beraberliğimize vesile kılsın. Rabbim bütün bu coğrafyadaki, kültür coğrafyamızdaki Müslümanların üzerindeki zulümleri bir an önce sona erdirsin. Millete hizmetkar olabilmek bir sevdadır. O sevdayla bayraklaşmış olan Recep Tayyip Erdoğan; sevdiğine, aşkına geri döndü. 3'üncü kongremizde Denizli de büyük bir katılımla orada bulundu. Recep Tayyip Erdoğan tekrar sevdalısına geri döndü. Türkiye bundan sonra sağına soluna bakmadan yoluna devam edecektir. Türkiye istikrar anlamında hiçbir şüphe duymadan yayından çıkmış ok gibi yoluna devam edecektir. Tabi ki AK Parti de öyle olacaktır. AK Parti'de laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyma zamanı gelmiştir. Bir seferberlik zamandır. İlk günkü aşkla yeniden yolumuza tekrar koyulacağız" dedi.

"KABAHATİ KENDİMİZDE ARAYACAĞIZ"

Denizli'de referandum sonuçlarında sandıktan hayır oylarının fazla çıkmasına ilişkin kabahati kendilerinde arayacaklarını belirten Bakan Zeybekci, "16 Nisan'dan sonra büyük bir yoğunlukla dünya kazan biz kepçe koşturuyoruz. Her gün bir ülke, bazen bir günde iki ülke geziyoruz. Sayın Başbakanımızla birlikte veya Ekonomi Bakanı olarak koşturuyoruz. İnşallah Ramazan biter bitmez değerli il başkanımız ve yönetimi doğru zamanı ayarlayıp bize haber verecektir. İl danışma toplantısı yaparak bu konuları uzun uzun konuşma fırsatımız olacaktır. Ama ben Denizli olarak gayret gösterdiğimizi düşünüyorum. Denizli olarak çalıştık. Gece gündüz gayret gösteren,  yorulmadan dinlemeden çalışan bütün arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Bu gayretlerimizi, Türkiye'nin genelinde elde edilen o evet oylarına katkı verme anlamında önemli buluyorum. Denizli olarak istediğimiz sonucu alamadık. Alabilir miydik? Evet alabildik. O sonuca ulaşabilirdik. Hem de kolay bir şekilde ulaşabilirdik. Ulaşamadık. Kabahati kendimizde arayacağız. Hizmetkarı olmaktan gurur duyduğumuz Denizlimiz bizim hakkımızı vermedi demek gibi bir lüksümüz asla yok" diye konuştu.

"ARTIK YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM"

Milletin verdiği kararlara her zaman saygı duyduklarını belirten Bakan Zeybekci, "Millet ne diyorsa doğrudur dedik. Milletin dediği doğruydu. Millet bize de bir mesaj verdi. Milletin verdiği mesaj; birlik, beraberlik, samimiyet ve kardeşliğimize duyduğu o hafif tereddüt olmuş olabilir. Bu gün artık yeni şeyler söylemek lazım diyerek yolumuza devam edeceğiz. Yunus Emre'nin dediği gibi 'Bir kez gönül yıktın ise bu kıldığın namaz değil, 72 millet dahi elin yüzün yumaz değil'. Ama biz Yunus Emre kadar olamayacağımıza göre onun ayağının tozu bile olamayacağımıza göre diyoruz ki, hatalarımız kusurlarımız neyse onlardan ders çıkararak yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin konuşmasının ardından referandumda en fazla oyu alan AK Parti ilçe başkanları, kadın kolları başkanları, gençlik kolları başkanları ve mahalle başkanlarına plaket verildi.

Görüntü Dökümü

-------------

Bakan Zeybekci'nin konuşmasından görüntü

Salondan görüntü

Protokol üyelerinden görüntü

Plaket takdiminden görüntü

Genel ve detay görüntü

Haber-Kamera: Deniz TOKAT/ DENİZLİ,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528161

=============================================================

4)DOĞU ANADOLU'YU AKDENİZ BÖLGESİ'NE BAĞLAYAN ERKENEK TÜNELİ AÇILDI

MALATYA'yı, Güneydoğu ve Akdeniz illerine bağlayan yol güzergahında yapılan Erkenek Tüneli'nin açılışı  gerçekleştirildi. Açılış Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından yapıldı.

YAPIMI 6 YIL SÜRDÜ

238,5 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Erkenek Tüneli Malatya projesi bin 816 metre uzunluğunda iki tüpten oluşuyor. Yapımına 2011 yılında başlanan, Karayolları yetkililerinin deyimiyle 'zemin etüdü ve sondaj çalışmalarının yetersiz ve kötü biçimde yapılmasının yarattığı sorunlar' nedeniyle yaşanan toprak kaymaları ve heyelanlardan dolayı bitirilemeyen, zemin güçlendirilmesi için ikinci kez ihale süreci yaşayan ve yapımı 6 yıl süren Erkenek Tünelinin açılışına Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar STK Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DOĞU ANADOLU'YU AKDENİZ'E BAĞLIYOR

Yapımına 2011'de başlanan, zemindeki bazı sıkıntılarla aşırı şişme ve deformasyon problemleri nedeniyle planlandığı sürede tamamlanamayan Erkenek Tüneli, Malatya'nın Doğanşehir ve Adıyaman'ın Gölbaşı ilçelerini birbirine bağlıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Bolu Dağı Tüneli'nden 17 yılda çıkabilmiş bir ülkeden 14 yılda 300 kilometrenin üzerinde tünel yapan bir ülke haline geldik." dedi.

Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile Doğu Anadolu'yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi'ne bağlayacak D-850 Karayolu üzerindeki Erkenek Tüneli'nin açılış törenine katıldı.

Arslan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 14 yıldır coğrafyasının kıymetini bilerek Asya ile Avrupa arasında köprü konumunda olan Anadolu'nun hakkını bölünmüş yollarla, demiryollarıyla, havaalanları, denizcilik ve haberleşme sektörüyle verdiğini söyledi.

Avrupa ile Asya arasında taşınan yük miktarının neredeyse milyar tonlara ulaştığını aktaran Arslan, şöyle devam etti:

"Bulunduğumuz coğrafyada ayrıca 1,5-2 milyar insana 3,5-4 saatlik uçuş mesafesiyle erişebiliyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliği, başbakanımızın önderliğinde bu coğrafyanın hakkını verirken insanımızın sosyal refahını artırmak, daha kolay erişebilir, ulaşabilir hale getirmek ama aynı zamanda ticaretimizin önünü açmak, ülkemizin büyümesini sağlayacak sanayinin, endüstrinin önünü açmak ve ülke ekonomisini büyütmek. Avantajlı olan bu coğrafyadan daha fazla avantaj elde ederken ülkemize katma değer oluşturmak, ekonomiye büyüktmek. Bunları yaparkende doğu-batı aksında ana koridorları yapıyoruz. Aynı zamanda kuzey-güney aksında da belirlediğimiz 18 büyük önemli ana koridoru tamamlıyoruz."

MALATYA ÇOK ÖNEMLİ BİR KAVŞAK

Arslan, Malatya'nın çok önemli ana kavşak halinde olduğuna değinerek, kenti gerek doğu-batı gerekse kuzey-güney aksında bu kavşağın hakkını vermek adına bölünmüş yollarla, köprülerde, tünellerle, viyadüklerle daha güzel hale getirdiklerini ifade etti. Erkenek geçidinin kış şartlarındaki zorluğuyla bilindiğine değinen Arslan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Özellikle yük taşıyan ağır vasıtaların kışın buralarda neler çektiğini hepiniz benden daha iyi biliyorsunuz. İşte geçit vermeyen Erkenek geçidinin, Erkenen tüneliyle geçit verir hale gelmesi konusunda Sayın Cumhurbaşkanımın talimatları, Başbakanımızın bakanlığı döneminde verdiği kararlarla bu süreç başladı. Zor bir güzergahta çalıştığımızı da biliyoruz o nedenle biraz da uzadı. Fakat bugün memnuniyetle görüyoruz ki 80 yılda bu ülkede 50 kilometre tünel yapılmışken ve Bolu Dağı Tüneli'nden 17 yılda çıkabilmiş bir ülkeden 14 yılda 300 kilometrenin üzerinde tünel yapan bir ülke haline geldik. Artık 80 yılda yapılan 50 kilometreye karşılık biz bir yılda onun daha fazlasını yapıyoruz. Sadece bu sene bitireceğimiz tünel 68 kilometre ve bunun önemli bir kısmı Malatya'da."

Bakan Arslan, Erkenek Tüneli'nin yarım saatte gidilen mesafeyi 3-4 dakikaya düşüreceğini belirterek, "Sadece Malatya'nın değil Adıyaman'ın da aynı zamanda hizmetini görecek, ülkemizin Karadeniz'in de Akdeniz'in de. Güzergah üzerindeki bütün illerin seyahatini kolaylaştıracak, yük taşıması anlamında ekonomisine ciddi katkı sağlayacak. Erkenek Tüneli'nde dünden bugüne emeği olanlara teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Türkiye genelinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Ahmet Arslan, şunları kaydetti:

"Ülke genelinde 80 yılda 6 bin 100 kilometre bölünmüş yapılmışken biz bunu bugün 25 bin 350 kilometreye çıkarmış durumdayız. Aynı şey Malatya'da da var. Malatya'da 80 yılda 36 kilometre bölünmüş yol yapılmışken 14 yılda yapılan miktar 363 kilometre. Malatya'daki bölünmüş yol ağı da aşağı yukarı 11 kat artmış durumda."

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Türkiye 2017'ye güçlü bir şekilde girdi, bundan sonra da yatırımlara hız vererek devam edeceğiz." dedi.

Tüfenkci, Doğu Anadolu'yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi'ne bağlayacak D-850 Karayolu üzerindeki Erkenek Tüneli'nin açılış töreninde, AK Parti olarak 2002'den bu yana Türkiye'yi her alanda büyüttüklerini söyledi.

Her seçimde vatandaşların kendilerine destek verdiğini anlatan Tüfenkci, 16 Nisan'da da güçlü Türkiye'nin kapılarını Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne "evet" diyerek halkın açtığını ifade etti. 16 Nisan'dan önceki tartışmaların bir yanda kaldığını ve artık Türkiye'nin önüne, işine baktığını aktaran Tüfenkci, halkın demokrasi, ekonomi, refah ve mutluluğunu büyütmek için çalıştıklarını anlattı.

Vatandaşların desteğiyle yol aldıklarını vurgulayan Bakan Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin büyümesi için altyapıların büyümesi, yeni yolların yapılması gerekir. Bunun için de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına teşekkür ediyoruz. Zor zamanımızda bile 2016'da bile yatırımlarına aksatmadan tam gaz artırarak devam ettiler. Türkiye 2017'ye güçlü bir şekilde girdi, bundan sonra da yatırımlara hız vererek devam edeceğiz. Güçlü Türkiye'nin işçisi, işvereni, çiftçisi, üreteni, esnafı, memuru, emeklisi inşallah daha da fazla güçlü olacak. Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarını kucakladık bundan sona da kucaklayacağız. Yeni dönemde de inşallah bir yandan uyum yasalarını çıkarırken bir yandan reformlarımızı gerçekleştireceğiz bir yandan da ekonomimizi büyüteceğiz. Ekmeğimizi, aşımızı daha büyütecek adaleti ve merhameti daha çok derinleştireceğiz. Kim bu noktada engel çıkarırsa çıkarsın yolumuza devam edeceğiz."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da yolları delerek milleti sevdikleriyle buluşturmak için uzun mücadeleler verdiklerini söyledi.

Türkiye'nin her yerinde çalışmalar yapıldığına değinen Çalık, şunları kaydetti:

"Malatya için de 81 il için de bütün dağlar delindi, Ferhat'ın Şirin'le buluştuğu gibi milletimiz sevdikleriyle buluştu. 15 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yaptığı hizmetler tarihe tanıklık eden herkes tarafından takdirle karşılanır. Yollar bölündü, kazalar azaltıldı, trafik sıkışıklığı başta olmak üzere birçok sorun çözüme kavuştu." diye konuştu. Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal da Türkiye'nin kuzey ve güney akslarının güçlendirilmesi çalışmaları kapsamında yapılan Erkenek Tüneli projesiyle ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Toplam maliyeti yaklaşık 253 milyon lira olan ve bin 816 metre uzunluğunda 2 tüpten oluşan tünel, Doğu Anadolu'yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi'ne bağlıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünce yaptırılan en zorlu tünel çalışması olduğunu belirtilen ve yapımında son teknoloji cihaz ve makinelerin kullanıldığı tünel, mevcut zor ve riskli yolu güvenli ve konforlu hale getiriyor.

Tünel açılışında  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır konuşmasında, Malatya'nın dört bir yanında yapmış olduğu devasa yatırımlar yaptığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ta konuşmasında, Ferhat'ın Şirin ile buluştuğu gibi milletimiz sevdikleriyle buluştu diyerek cümlelerine şöyle devam etti:

"15 yıllık AK Parti Hükumeti döneminde Ulaştırma Bakanlığı'nın yapmış olduğu hizmetler, tarihe tanıklık eden herkes tarafından taktirler karşılanıröAdıyaman Valisi ve Malatya Valisi konuşmalarında, "Adıyaman'a ve Malatya'ya hayrılar getirmesiniö dilediklerini belirttiler.

Konuşmaların ardından tünelin açılış kurdelesi kesildi.

Görüntü Dökümü

--------------

Tünelden görüntü

Konuşmalar

Genel ve detaylar

Haber-Kamera: Mikail PELİT/ MALATYA,

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529023

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528145

==========================================================

5)GAZİANTEP'TE BABA CİNNETİ: ANNE VE İKİ KIZI ÖLDÜ

GAZİANTEP'te cinnet getiren 33 yaşındaki Mustafa Öztürkmen evini ateşe verip eşi 28 yaşındaki Fatma Öztürkmen'i bıçaklayarak öldürdükten sonra bileklerini keserek intihara kalkıştı. Ailenin kızları 6 yaşındaki İlknur ve 1 yaşındaki Mervenur ise dumandan zehirlenip öldü, 8 yaşındaki Mehmet Öztürkmen de hastanede tedaviye alındı. Olay, dün akşam saatlerinde vakitlerinde İstiklal Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; un fabrikasında işçi olarak çalışan Mustafa Öztürkmen cinnet getirip, 3 katlı müstakil evin giriş katında bulunan evini ateşe verdi. Evinin pencere camlarını kırmaya başlayan Mustafa Öztürkmen, mutfaktan aldığı bıçakla eşi Fatma Öztürkmen'e saldırdı. Fatma Öztürkmen aldığı bıçak darbeleri ile ağır yaralanırken çocukları Mehmet, İlknur ve Mervenur mahsur kaldıkları oturma odasında dumandan zehirlendi. Mustafa Öztürkmen, daha sonra eşini öldürdüğü bıçakla bileklerini kesip göğsünü yaralayarak intihara kalkıştı. Evdeki çığlıkları duyan Öztürkmen ailesinin komşuları durumu polise, itfaiyeye ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen polis, çevrede güvenlik önlemi alırken itfaiye de evdeki yangını söndürmeye çalıştı. Söndürülen evden çıkartılan yaralılar ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere götürüldü. Hastanelerde tedaviye alınan Fatma Öztürkmen ve kızları İlknur ve Mervenur doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamayarak yaşamlarını yitirirken, Mustafa Öztürkmen ve oğlu Mehmet'in hayati tehlikelerinin devam ettiği belirtildi.Yaşamlarını yitiren anne ve 2 kızının cesetleri, otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna gönderilirken, acı haberi alan Öztürkmen ailesinin yakınları sinir krizi geçirdi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Görüntü Dökümü

-------------------------

Olay yeri

Camı kırılan pencere

Yangına müdahale eden itfaiye

Amatör kamera çekimi (özel)

Yerde yatan yaralı baba

Polis araçları

Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Metin Faruk TAMER-GAZİANTEP,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528114

=======================================

6)ANTALYA'DA ESNAF KAVGASI: 2 YARALI

ANTALYA'da iki esnaf grubu arasında çıkan kavgada vurulan 2 kişi yaralandı. Vurulanların yakınları ise karşı tarafın İşyerlerine zarar verdi. Olaylar, DHA kamerasına yansıdı.

Aksu ilçesindeki Kundu Turizm Merkezi'nde yapılan 'Orion Pazar' isimli çarşıda iki grup arasında dün öğle saatlerinde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kavga eden esnaftan bazıları gözaltına alınarak Kundu Polis Merkezi'ne götürüldü.

Kavgaya karışanların yakınları, akşam saatlerinde polis merkezi önünde toplandı. Yaklaşık 50 kişilik iki grup arasında polis merkezi önünde kavga yaşandı. Kavgada silahla vurulan Özgür Tunç ve Mustafa Tunç yaralandı. Olaylar sırasında bir kişi polisin belindeki silahı almak istedi. Ancak polis memuru buna müsaade etmedi. Olaya müdahale eden polisler kavga edenleri ayırdı. 112 acil servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar özel bir hastaneye götürülerek tedavi altına alındı. Bunun üzerine ise yaralı 2 kişinin yakınları karşı tarafın işyerine zarar verdi. Kısa süren kovalamaca sonucu olaylar yatışırken, işyerlerine verilen zarar DHA kamerasına yansıdı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Görüntü Dökümü

-------------------------------

-Kavga için koşanlar ve onları takip eden polislerin görüntüsü

-İşyerine zarar verenlerin görüntüsü

-Konteynerleri taşlayanlar ve onları kovalayan polislerin görüntüsü

-Polis araçlarının görüntüsü

-Kundu yolunun görüntüsü

-Polis merkezinden yola PAN

Haber-Kamera: Süleyman EKİN/ ANTALYA,

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529024

=======================================

7)OTOSTOPLA BİNDİĞİ OTOMOBİL KAZA YAPTI, SOL ELİ KOPTU

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde 4 lise öğrencisinin otostop yaparak bindiği otomobil, kontrolden çıkıp çelik bariyere çarptı. Kazada lise son sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Yücel Sarman'ın bileğinden kopan sol eli, arkadaşları tarafından otomobile 8 metre uzaklıkta bulundu. Sarman, kopan parçayla birlikte hastaneye kaldırıldı.

Kaza Ovacık Mahallesi Ovacık- Ölüdeniz Yolu üzerinde önceki gün saat 16.00 sıralarında meydana geldi. 64 KE 040 plakalı otomobiliyle Ovacık'tan Ölüdeniz yönüne giden 25 yaşındaki Ulaşcan Tuzer, yol kenarında otostop yapan Yücel Sarman ve 3 arkadaşını otomobile alarak yola devam etti. Eğimli yolda hızla seyreden otomobil, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıktı. Karşı şeride geçen otomobil, çelik bariyerlere çarparak tekrar yola savruldu. Sürücü Tuzer'in ağır yaralandığı kazada, yanındaki yolcu koltuğunda oturan Sarman'ın sol eli bilek kısmından koptu. Arka koltukta oturan Sarman'ın 3 arkadaşı ise kazayı yara almadan atlattı. Kanlar içinde kalan Sarman'ın kopan eli, arkadaşları tarafından otomobile 8 metre mesafedeki çelik bariyerlerin arasında bulunarak bezle koluna tekrar sarıldı. Sürücü koltuğunda sıkışan Tuzer'in kurtarılması içinse Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fethiye Grup Amirliği Ekipleri'nden yardım istendi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri Tuzer'i sıkıştığı yerden çıkardı. 2 ayrı ambulansa alınan Sarman ve Tuzer hastaneye gönderildi.

ELİ KUTUYA KONULDU

Tuzer, Fethiye Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınırken, Sarman'ın ilk müdahalesi Özel Letoon Hastanesi'nde yapıldı. Kanaması durdurulan Sarman, kopan elinin yerine dikilmesi için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Bilek kısmı sarılı halde hastaneden çıkarılan Sarman'ın özel bir kutuya konulan eli de ambulansla Muğla'ya gönderildi.

'EL YERİNE DİKİLECEK'

Özel Letoon Hastanesi'nde Sarman'a ilk müdahaleyi yapan Op.Dr. Osman Kurtuluş elin bilek kısmından düzgün ve tam kesiyle ayrıldığını söyledi. Parçalanma olmayan bu tarz kesiklerin tedaviye daha iyi cevap verdiğini anlatan Kurtuluş, "Bu tür kesiklerde ameliyat için ihtiyaç duyulan süre 6 saat. Hastamız hastaneye gelir gelmez müdahale ettik. Hemen sevkini yaptık. 1,5 saat sonra hastamız Muğla'da olacak. Ameliyatı yapacak El ve Mikrocerrahi Uzmanı Prof. Dr. Nazım Karalezli ile görüştüm. Gerekli hazırlıklar yapılıyor. Hasta ulaşır ulaşmaz ameliyat başlayacak ve kopan el yerine dikilecek. Güzel bir ameliyattan sonra yaralının parmakları tekrar çalışmaya başlar. Yüz güldürücü olmasını diliyorum" dedi. Jandarma ekiplerinin kazaya ilişkin soruşturması sürerken, kaza yerinde bekleyen Sarman'ın 3 arkadaşı ifadeleri alınması için Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı'na götürüldü.

Görüntü Dökümü

-------------------------------

-Kaza yerinden görüntü

-Sürücü Ulaşcan Tuzer'e sağlık ekiplerinin müdahalesinden görüntü

-Tuzer'in ambulansa alınması

-Otomobilden görüntü

-Kaza yerindeki Sarman'ın arkadaşlarından görüntü

-Eli kopan Yücel Sarman'ın hastaneden çıkarılması

-Sarman'ın ambulansa alınması

-Sarman elinin konulduğu kutunun görüntüsü

-Sarman'a ilk müdahaleyi yapan Doktor Osman Kurtuluş ile röportaj

Haber-Kamera: Ergün TOS/ FETHİYE(Muğla),

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528105

=========================================

8)'DAHA FAZLA DAYAK YEMEK ZORUNDAYIZ'

ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde, taş ocaklarına karşı verdiği mücadeleyle tanınan Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu çiftinin katledilmesini protesto için Türkiye'nin dört bir yanından gelen doğa savaşçıları, çevre sorunlarına karşı güçbirliği çağrısında bulundu. Çevreci aktivistlerden Oktay Konyar, ekolojik sorunların çözümüyle ilgili hukuki yoldan mücadelenin yeterli olmadığını belirterek, "Dayak yemeyen, biber gazıyla tanışmayan yurttaş yurttaşlık görevini tam yapmamış demektir. Daha fazla dayak yemek zorundayız" dedi.

Türkiye'nin değişik illerinden gelen ve önceki gün Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu çiftinin 9 Mayıs günü katledildiği Finike'de maden ocaklarının önünde eylem yapan çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi, dün de Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin Değirmenönü Kültür Sanat Merkezi'nde forum düzenledi. Foruma Antalya Isparta Burdur Denizli Kaş Platformu (A Platformu), Mersin Doğa ve Çevre Platformu, Munzur Doğa ve Çevre Derneği, Bursa Doğa Derneği, Tarsus Çevre Koruma Derneği, Muğla Çevre Platformu, Ege Çevre Platformu, İstanbul Yaşam ve Dayanışma Yolcuları Platformu, Bergama köylüleri,İstanbul Peri Suyu Koruma Platformu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum örgütü ile HDP'liler katıldı. Toplantıda söz alan çevreciler, yaşadıkları bölgelerde karşılaştıkları çevre sorunları konusunda diğer katılımcılara bilgi verip, ortak mücadele için güçleri birleştirme çağrısında bulundu.

Toplantının açılışını Ege Çevre Platformu'ndan Özer Akdemir yaptı. Akdemir, kendilerini Antalya'da bir araya getiren ana unsunun yaşanan acı olduğunu söyledi. Bu acıya ekoloji mücadelesi veren Aysin ve Ali Ulvi Büyuknohutçu çiftinin katledilmesinin neden olduğunu belirten Akdemir, "Eğer birbirimizle yeterince dayanışma içerisinde olabilseydik, bu acılar yaşanmazdı" dedi.

'DAYAK YEMEYEN YURTTAŞ'

Pos bıyıkları ve giydiği ağa çizmeleriyle dikkat çeken çevre aktivisti Oktay Konyar ise bu sistemi sallayabilecek bir direnişe ihtiyaç olduğunu ileri sürdü. Ekolojik sorunlara karşı direnilmesi gerektiğini kaydeden Konyar şöyle konuştu:

"Dayak yemeyen yurttaş, biber gazıyla tanışmayan yurttaş, eve sağlam dönen yurttaş yurttaşlık görevini tam yapmamış demektir. Türkiye'de ekolojiye karşı hukuki yoldan mücadele sonuçsuz kalıyor. Mahkeme kararlarını kazandık diye oturmak da olmaz. Hangi yargı kararları uygulandı? Hangisi yaşama geçti. Sivil itaatsizlik de bir mücadele yöntemidir. Biz doğrudan sivil itaatsizlik eylemleriyle yurttaş bilincini alanlarda gerçekleştirmek zorundayız. Daha fazla dayak yemek zorundayız. Mücadelede başarılı olabilmek için ortak hedef doğrultusunda hareket edilmesi gerekir. Hedef de Sinop ve Akkuyu'daki nükleer santral projeleridir."

'TÜRKİYE'DE ÇİÇEKLER BİLE GÖZALTINA ALINIYOR'

'Donkişot Osman' olarak tanınan Uluslararası Çevre Gazetecileri Derneği Başkanı Osman Akkuş da, Türkiye'de insan hakları heykelinin bile abluka altına alındığını söyledi. Heykelin olduğu yerdeki çiçeklerin bile gözaltına alındığını iddia eden Akkuş, 31 Mayıs'ta Gezi olaylarının yıldönümünde benzer olayların yaşanabileceğinden korkulduğunu ileri sürdü. Akkuş, "Arkadaş onlar bizim gücümüzden korkuyor. Onların korkularının yarısını hissetsek, gücümüzün farkına varacağız" dedi. Ankara'da ateş yakılması ve türkü söylenmesinin de yasaklandığını kaydeden Akkuş, "Ankara Valiliği çeşitli yöntemlerle bizleri yıldırmaya çalışıyor. Ateş bu coğrafyanın genlerinde var. Şamanizmde Alevilikte ateş çok önemlidir. Ateşler yanmalı, ateşler hiçbir zaman sönmeyecek. Türküler de inadına o ateşlerin etrafında çığırılacak" diye konuştu.

Görüntü Dökümü

-------------------------------

Tesislerden genel görüntü

Toplantıdan görüntüler

Forumun açılış konuşmasını yapan Ege Çevre Platformundan Özer Akdemir

HDP'li Fatma Karaosmanoğlu'nun konuşması

Çevre aktivisti Oktay Konyar'ın konuşması

Osman Akkuş'un konuşması

194 MB/// 06.00'

Haber-Kamera: Mustafa KOZAK/ANTALYA,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528101

==================================

9)KIRMIZI IŞIKTA KAZA KAMERAYA YANSIDI

KAYSERİ'de, trafik ışıklarında meydana gelen trafik kazası bir otomobilin kamerası tarafından kaydedildi.

Osman Kavuncu Bulvarında ışık ihlali sonucu meydana gelen kaza, kırmızı ışıkta duran otomobilin araç kamerasına yansıdı. Saniye saniye çekilen kazada bir otomobil kırmızı ışıkta durmayınca yeşil ışıkta geçen otomobile çarptı. Kazada araçlarda maddi hasar oluşurken, sürücülerin kazayı yara almadan atlattığı belirtildi.

Görüntü Dökümü

-------------------------------

-Bir otomobilin kamerası tarafından çekilen görüntü

Haber-Kamera: KAYSERİ,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528102

=================================

10)TIR, YOLCU OTOBÜSÜNE ÇARPTI: 1 YARALI

SİVAS'ta yolcu otobüsü ile TIR'ın çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı.

Kaza dün saat 17.00 sıralarında Sivas- Erzincan karayolu Kılavuz Kavşağı yakınlarında meydana geldi. Mehmet Kabul yönetimindeki 58 UE 825 dorse 58 TL 847 çekici plakalı TIR, Erzurum'dan Antalya'ya giden Kadir Altıkat yönetimindeki 16 KE 827 plakalı 27 yolcusu bulunan  yolcu otobüsüne yandan çarptı. TIR çarpmanın etkisiyle yol kenarındaki boş alana sürüklendi. Kazada hafif yaralanan TIR sürücüsü Mehmet Kabul, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle Sivas-Erzincan karayolunun Sivas yönü bir süre trafiğe kapanırken, kaza yapan otobüsteki 27 yolcu firmanın başka bir otobüsüyle gönderildi.

Görüntü Dökümü

------------------------

-Kaza yerinden görüntüler

-Araçların görüntüsü

-Otobüs yolcularının aktarılması

Haber-Kamera: Hüsnü Ümit AVCI/ SİVAS,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528108

=====================================

11)OTOMOBİL UÇURUMA YUVARLANDI: 1 YARALI

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, park halindeki otomobilinin vitesini yanlışlıkla geriye takan 67 yaşındaki Alman Anne Riaweiss'in içinde bulunduğu otomobil, yaklaşık 100 metrelik uçuruma yuvarlandı. Ağır yaralanan Alman kadın, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.  Kaza, dün saat 18.30 sıralarında Marmaris - Datça Karayolu'nun Balıkaşıran Mevkii'nde meydana geldi. Marmaris'den Datça'ya giden Alman vatandaşı Anne Riaweiss, 48 MG 235 plakalı otomobiliyle manzara seyretmek için mola verdi. Otomobilini park eden Riaweiss, kısa bir süre dinlendikten sonra tekrar otomobiline bindi. Yol kenarına park ettiği otomobilinin vitesini yanlışlıkla geriye takan talihsiz kadın, yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki uçurumdan aşağıya yuvarlandı. Otomobilinin içinde sıkışarak yaralanan Riaweiss'i, çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine gelen UMKE ve itfaiye ekipleri kurtardı. Alman kadın, sağlık ekipleri tarafından ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan talihsiz kadını hayati tehlikesinin olduğu belirlendi.

Kazayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Görüntü Dökümü

------------------------

Ekiplerin çalışmasından görüntü

Kaza yerinden görüntü

Görgü tanığı ile röportaj

Genel ve detay görüntü

Haber-Kamera: Ali GÜNDOĞAN/ MARMARİS(Muğla),

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529007

=================================

12)ŞANLIURFA'DA MEYAN ŞERBETİ KUYRUĞU

ŞANLIURFA'da, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar sofralarının vazgeçilmez içeceği olan meyan şerbetinden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Bazı hastalıklara iyi geldiğine ve özellikle hazmı kolaylaştırdığı söylenen meyan şerbeti, iftar sofralarındaki yerini almaya başladı. Satıcılar, poşetler içerisine doldurdukları meyan şerbetini iftara saatler kala satışa sunuyor.

65 yaşındaki Abdullah Çulha'nın ürettiği şerbetten almak için Sarayönü Mahallesi'ndeki işyerinin önünde de kuyruk oluşuyor. Çulha, meyan köklerini büyük kazanlar içerisinde temizleyip şerbete dönüştürürken, iftarlarını şerbetle açmayı geleneksel hale getiren vatandaşlar ise kuyrukta bekleyip 1 liraya aldıkları şerbetleri alıp evlerinin yolunu tutuyor.

Görüntü Dökümü

------------------------

Şerbetçi önünde uzun kuyrukların oluşması

Vatandaşların meyan şerbeti alması

Şerbet ustası Abdullah Çulha ile röportaj

Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Ömer ŞULUL-ŞANLIURFA,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528117

======================================

13)BODRUM'DA SALSA RÜZGARI

BODRUM'da bu yıl 18'incisi düzenlenen 'Uluslararası Bodrum Dans Festivali' kapsamında, Türkiye Dans Federasyonu Türkiye Şampiyonası 5'inci Etap Salsa Yarışması yapıldı. Yarışmada kadın dansçılar, dansları ile olduğu kadar kostümleri ile de dikkat çekti.

Bodrum'da bu yıl Bodrum Dans Kulübü işbirliğiyle düzenlenen 18'inci Bodrum Dans Festivali kapsamında Türkiye Dans Federasyonu Türkiye Şampiyonası 5. Etap Salsa Yarışması yapıldı. Yarışmaya 248 çift, 11 kadın solo ve 14 erkek solo dansçı katıldı. Yarışlar minikler, yıldızlar, gençler, büyükler ve yetişkinler olmak üzere 5 ayrı kategoride yapıldı. Sporcular en iyi performanslarını sergileyebilmek için kıyasıya mücadele etti. Türkiye Dans Federasyonu Başkanı Tolgahan Çinkitaş'ın da aralarında olduğu yaklaşık 500 kişi birbirinden başarılı dansçıları izledi.

ŞIKLIK YARIŞI

Kadın dansçılar, performansları ile beğeni toplarken, kıyafetleri ile göz doldurdu. Dansçılar, birbirinden farklı kostümleri ile adeta şıklıkta da yarıştı. Salsa yarışmasının sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verildi. Miniklerde Antalya Sahne Sanatları Dans Sporları Kulübü sporcuları Ege Şen- Alina Turcan, yıldızlar on1 ve on2 kategorilerinde Nüans Dans Gençlik Spor Kulübü sporcusu Yiğitalp Işıldere- Dilay Çetin, gençler on1 kategorisinde Toplu Ritimsel ikili Oynanan Dans Sporları Kulübü sporcusu Ali Canberk Soykök- Deniz Kantar, büyükler on1 ve on2 kategorisinde Tarz Dans Gençlik Spor Kulübü sporcuları Bora Güldemir- Nahida Aliyeva, Yetişkin on 1 kategorisinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcuları Onur Tura- Serra Ercili, on2 kategorisinde Akif Okudan Gençlik Spor Kulübü sporcuları Metehan Güneş- Tuğla Üte birinci oldu. Kadınlar solo kategorisinde Aytunç Bentürk Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Nursel Can, erkekler soloda Boğaziçi Dans Sporları Kulübü sporcusu Emek Yeter birinci oldu. Derece giren sporcular, madalyalarını Türkiye Dans Federasyonu Başkanı Tolgahan Çinkitaş ve organizasyon komitesi üyeleri verdi. Yarışma, bugün Binnaz Karakaya Spor Salonu'nda yapılacak Latin Dansları müsabakaları ile sona erecek.

Görüntü Dökümü

------------------------

-Dans performanslarından görüntüler

-Senyörler kategorisindekki yarışan yarışmacılarla röp.

Haber: Nilüfer DEMİR - Kamera: Hülya ELTEŞ/ BODRUM (Muğla),

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528109

==============================

14)YURTTA ŞAMPİYONLUK COŞKUSU

BAŞKENT'DE SİYAH BEYAZLI TARAFTARLARIN ŞAMPİYONLUK COŞKUSU

BEŞİKTAŞ'ın Gaziantep deplasmanındaki 4-0'lık galibiyetiyle şampiyonluğunu bir hafta öncesinden garantilemesi Başkent'te coşkuyla kutlandı. Spor Toto Süper Ligi'nin 33. haftasında, Siyah Beyazlı taraftarlar, Gaziantepspor deplasmanında takımlarının 4-0'lık galibiyetiyle Başkent cadde ve sokaklarına akın etti.

Siyah Beyazlı Başkent taraftarları, takımlarının lig tarihindeki 15. şampiyonluk kutlamasını bir hafta öncesinden kutlamak için sokaklara döküldü. Başkent Ankara'nın cadde ve sokları, maçın ardından otomobilleriyle, takım bayraklarıyla, Beşiktaş marş ve şarkılarının coşkuyla söylendiği şenlik havasına büründü.Ankara'da maç sonrası birçok cadde ve sokak siyah beyazlı taraftarların şampiyonluk kutlamaları nedeniyle trafiğe kilitlendi.

BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU ADANA'DA KUTLANDI

Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Gaziantepspor deplasmanında rakibini 4-0 yenen Beşiktaş'ın 2016-2017 Turgay Şeren sezonunun bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi Adana'da da taraftarlarını sokağa döktü. Adanalı Beşiktaşlılar takımlarının şampiyonluğunu siyah beyazlı bayraklarla caddelerde tur atarak kutladı. Siyah beyazlı taraftarla daha sonra İstasyon Meydanı'nda Adana Büşükşehir Belediyesi tarafından organize edilen kutlamalara katıldılar.

İZMİR'DE BEŞİKTAŞ COŞKUSU

SPOR Toto Süper Lig'de küme düşmeyi garantileyen Gaziantepspor'u deplasmanda yenerek bitime 1 hafta kala 15'inci şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş'ın taraftarı İzmir'i karnaval alanına çevirdi.

Spor Toto Süper Lig'de 15'inci kez şampiyon olan Beşiktaş'ın başarısı, tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de coşkuyla kutlandı. Takımlarının bayraklarını alan binlerce siyah-beyazlı futbolsever, Konak, Alsancak, Bornova, Karşıyaka ve Bayraklı'da şampiyonluğu doyasıya kutladı. Zaman zaman yağan yağmura aldırmadan meşaleler yakıp ortalığı "Şampiyon Beşiktaş" tezahüratlarıyla inleten taraftarlar, arabalarıyla da uzun konvoylar oluşturup İzmir'in caddelerinde şampiyonluk turu attı. İzmir emniyetinin geniş güvenlik önlemleri aldığı ve geç saatlere kadar devam eden kutlamalar, olaysız sona erdi.

ANTALYA'DA ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI

SPOR Toto Süper Lig'de Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Antalya'da sokaklara çıkan siyah beyazlı taraftarlar, şampiyonluğu coşkuyla yaşadı.

Beşiktaş'ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından Antalya'daki taraftarlar Kartal Yuvası önünde toplandı. Futbolseverler ardından Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu. Fenerbahçe ve Başkan Aziz Yıldırım aleyhine sloganlar atan taraftarlar kent sokaklarında araçlarla tur attı. Trafiğin kilitlendiği caddelerde polis ekipleri zor anlar yaşadı. Polis anonslarında sık sık vatandaşlara bunun bir şampiyonluk kutlaması olduğu ve karşılıklı tartışmalara girilmemesi yönünde uyarı bulunuldu. Kutlamalar sırasında zaman zaman Beşiktaşlı ve Antalyasporlu taraftarlar arasında arbede yaşandı.

MERSİN'DE ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI

MERSİN'de, Spor Toto Süper Lig'in 33'üncü haftasında deplasmanda Gaziantep'i yenerek 2016-2017 Turgay Şeren sezonunun bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş'ın taraftarlar şampiyonluk kutlamaları yaptı.

Mersinli Beşiktaş taraftarları, bayraklar ve marşlarla kutlama yaptı. Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Beşiktaş Meydanı'na akın eden taraftarlar, meşale yakıp kol kola şampiyonluk sevinci yaşadı. Hep bir ağızdan 'Şampiyon Kartal' tezahüratları yapan taraftarlar, konvoy oluşturarak şampiyonluk turu attı. Meşalellerle aydınlanan alanda kutlamalarını sürdüren yüzlerce taraftar, formalar ve bayrakları ile meyadına siyah beyaza bürüdü.

ERZURUM'DA BEŞİKTAŞ ÇOŞKUSU

SPOR Toto Süper Lig'de Gaziantepspor'u 4-0 deplasmanda yenerek şampiyonluğu garantileyen Beşiktaş'ın Erzurum'daki taraftarları sokağa döküldü.

Ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Beşitaş'ın Erzurum'daki binlerce taraftarı kentte bayram havası estirdi. Ellerinde siyah beyaz bayraklarla Cumhuriyet caddesine çıkan taraftarlar attıkları slogan ve söyledikleri marşlar ile şampiyonluklarını kutladılar. Çok sayıda taraftar otomobilleri ile konvoy yaparken, tarihi Yakutiye Medresesi önünde toplanan taraftarlar daha sonra Cumhuriyet caddesine çıkarak sloganlar eşliğinde yürüdüler. Polisin aldığı güvenlik önlemi altında Atatürk'ün anıtının bulunduğu havuz başına giden taraftarlar sevinçlerini burada da sürdürdü.

Üst üste 2'inci şampiyonluğunu ilan eden ve 3'üncü yıldızı takacak olan Beşiktaşlı taraftarlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden kutlamalar olaysız sona erdi.

ZONGULDAK'TA BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU KUTLANDI

SÜPER Toto Süper Lig'in bitimine bir hafta kala Beşiktaş'ın, Gaziantepspor'u 4-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etmesi Zonguldak'ta taraftarlar tarafından coşkuyla kutlandı.

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte yaklaşık 700 taraftar, Madenci Anıtı'nda toplandı. Taraftarlar, siyah beyaz bayraklarıyla sloganlar atarak Valilik binasına kadar yürüdü. Burada takımları lehine tezahüratlar yapan siyah-beyazlı taraftarlar, şampiyonluk şarkısı söyledi. Araçlarla kutlamalara katılan taraftarlarda kornalar çalarak takımlarının şampiyonluk coşkusuna ortak oldu. Bülent Ecevit Üniversitesi Merkez Kampusu önünde de taraftarlar meşaleler yakarak kutlama yaptı.

EMNİYET AMİRİ 3'LÜ ÇEKTİRDİ TARAFTAR COŞTU

Valilik binası önünde devam eden kutlamalar sırasında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Emre Gökmen, taraftara polis aracının anonsundan Beşiktaş marşı dinlettirdi. Ardından Beşiktaş'ın şampiyonluğunu emniyet olarak kutladıklarını kalabalığın olaysız şekilde dağılmasını istediklerini söyleyen Gökmen, taraftarın 'Emniyet bize 3'lü çektirsene' tezahüratını da kırmadı. Gökmen, 3'lü çektirdiği taraftar bir süre 'emniyet sen bizim her şeyimizsin' sloganı attı. Gökmen'i kırmayan taraftar, yaklaşık 2 saat süren kutlamaların ardından olaysız şekilde dağıldı.

BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU VAN VE HAKKARİ'DE COŞKUYLA KUTLANDI

BEŞİKTAŞ'ın deplasmanda Gaziantepspor'u 4-0 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etmesi Van ve Hakkari'de coşkuyla kutlandı. Beşiktaşın ligin bitimine bir hafta kala Gaziantep Sporu 4-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Maçın bitiş düdüğüşle birlikte Van ve Hakkari'de yüzlerce Beşiktaş taraftarı sokağa dökülerek sevinç gösterileri yaparken, Beşiktaş bayraklarıyla süslü araçlar şehir turu attı. Kent merkezlerini adeta karnaval alanına dönüştüren Beşiktaşlı taraftarların coşkusu gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Koyu bir Beşiktaşlı olan Hakkari İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz'da elinde Beşiktaş Bayrağıyla Hakkari sokaklarında sevinç gösterisinde bulundu.

EDİRNE'DE BEŞİKTAŞLILARIN ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI

SPOR Toto Süper Lig'in 33'ncü haftasında Gaziantepspor deplasmanında rakibini 4-0 yenen Beşiktaş'ın Turgay Şeren sezonunun bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi Edirne'de taraftarlarını sokağa döktü. Maçın bitmesinin ardından Beşiktaşlılar, ellerinde siyah beyaz bayraklarıyla yollarda toplandı. Siyah beyazlı taraftarlar Trakya Üniversitesi Ayşekadın yerleşkesi önünde toplandı. Daha sonra kent merkezine kadar yaklaşık 5 kilometre yürüyen taraftarlar trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi'nde bir araya geldi. Marşların söylendiği kutlamalarda sık sık meşale yakan taraftarlar gönüllerince eğlenerek şampiyonluklarını kutladı. Araçlarıyla sokağa çıkanlar ise Beşiktaş bayraklarıyla şehir turu attı.

MARMARİS'TE BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU KUTLANDI

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ndeki Beşiktaş taraftarları, uzun araç kuyrukları oluşturarak "Şampiyon Beşiktaş" sloganları eşliğinde takımlarının şampiyonluğunu kutladı.

Spor Toto Süper Lig'in 33'üncü haftasında Gaziantepspor'u 4 - 0 yenen Beşiktaş, bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Taraftarlar, takımlarının formalarını giyerek ellerinde bayraklarla Atatürk Anıtı önünde toplandı. Çoğunluğu motosikletlilerden oluşan uzun araç konvoyları oluşturan futbolseverler, 'Şampiyon Beşiktaş' sloganlarıyla şehir turu attı. İlçe merkezindeki Ulusal Egemenlik Caddesi, Atatürk Caddesi ve Kemal Seyfettin Elgin Caddesi'ni kapatan taraftar, konfeti atıp meşale yakarak takımlarının şampiyonluğunu kutladı.

Kutlamalarda 4 tane maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken, caddeleri trafiğe açmak isteyen polis, zaman zaman taraftarlar ile tartıştı. Geç saatlere kadar devam eden kutlamalar olaysız sona erdi.

BODRUM   DA EVLİLİK TEKLİFİ İLE ŞAMPİYONLUK COŞKUSUNU İKİYE KATLADILAR

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, Beşiktaş'ın ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesiyle siyah-beyaz coşku yaşandı. 2 yıldır sevgili olan Beşiktaşlı çift, devre arasındaki evlilik teklifi ile şampiyonluk coşkusunu ikiye katladı.

Beşiktaş, Süper Toto Süper Lig'in bitmesine 1 hafta kala deplasmanda Gaziantepspor'u 4-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Bodrum Beşiktaşlılar Derneği'nin düzenlediği etkinlikle, Kumbahçe Mahallesi'ndeki bir barda maçı izlen Beşiktaşlılar, maçın sona ermesinin ardından 114 metrelik Beşiktaş Bayrağı açarak Neyzen Tevfik Caddesi'ne doğru marşlar söyleyerek yürüdü. Gecenin geç saatlerine kadar süren kutlamalar olaysız sona erdi.

DEVRE ARASI EVLİLİK TEKLİFİ

Bodrum'da yaşayan Beşiktaşlı yat kaptanı Ali Yakar (25), aynı takımı tutan sevgilisi Neslihan Yıldırım'a (25) devre arasında sürpriz evlilik teklifi yaptı. Yakar'ın arkadaşları, 'Çarşı bu ilişkiye razı', 'Neslihan'ım siyahıma beyaz olur musun? Benimle evlenir misin?' yazılı pankart açtı. Şaşkınlığını gizleyemeyen Yıldırım, ilk şoku atattıktan sonra Yakar'ın evlilik teklifini kabul etti. Genç kaptan, cebindeki yüzüğü çıkartarak Yıldırım'ın parmağına taktı.

Çok heyecanlandığını söyleyen Yıldırım,  "Şuan ne diyeceğimi bilemiyorum. Tabi ki kabul ettim. Çok mutluyum. Akraba aracılığı ile tanıştık ve devam etti. Çok mutluyum. Çok da şanslıyım" dedi.

TEKİRDAĞ'DA SİYAH-BEYAZ ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI

TEKİRDAĞ'da Beşiktaş'ın şampiyonluğu coşkuyla kutlandı. Ellerinde bayraklarla sokağa çıkan taraftarlar, meşale yakıp marşlarla kutlama yaptı.

Spor Toto Süper Lig'in 33'ncü haftasında konuk olduğu Gaziantepspor'u 4-0 mağlup eden Beşiktaş, Tekirdağlıları sokağa döktü. Maç bitimiyle birlikte Süleymanpaşa ilçesindeki Üç Kemaller Parkı'nda toplanan taraftarlar Atatürk Bulvarı'na kadar yürüdü. Kutlamalara otomobilleriyle katılanlar ise şehir turu yaptı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekipleri de kutlamalar sırasında yoğun güvenlik önlemleri aldı.

KÜTAHYA'DA BEŞİKTAŞ COŞKUSU

BEŞİKTAŞ'ın ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi Kütahya'da da coşkuyla kutlandı. Deplasmanda Gaziantepspor'u 4-0 yenen Beşiktaş'ın şampiyonluk sevinci tüm Türkiye'de olduğu gibi Kütahya'daki Beşiktaş taraftarlarını da sevince boğdu. Maç bitiminde yüzlerce Beşiktaş taraftarı sokak ve caddeleri doldurdu. Bazı taraftalar oluşturdukları araç konvoyu ile kentte tur atarken, çok sayıda taraftar da ellerinde Beşiktaş bayrakları ile Vazo heykeli önünde toplandı. Taraftarlar Beşiktaş'ın şampiyonluğunu coşkuyla kutladı. Taraftarlar vazo karşısındaki Kütahya Valiliği önünde Ülke TV'nin Ramazan etkinliğini canlı olarak yayınladığı platformdan Beşiktaş marşları çalınması üzerine buraya gelerek platforma çıktı. Görevlilerin uyarılarını dikkate almayan taraftarlar, Beşiktaş marşı çalınmasına devam edilmesini istedi. Taraftar liderlerinin görevlilerle konuşmasının ardından Beşiktaş ile ilgili 2 marş daha çalındıktan sonra taraftarlar platformdan inip Atatürk Bulvarı'nda yürüyüşe geçti.

TAVŞANLI'DAKİ KUTLAMALAR

Beşiktaş Şampiyonluk kutlamaları Kütahya'nın Tavşanlı İlçesinde de yapıldı. Tavşanlı İlçesinde teravih namazı sonrasında yüzlerce Beşiktaş taraftarı Ulucami Mahallesi Yalvaç Sokak'taki saat kulesi önünde toplandı. Kalabalık daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Meşaleler yakan Beşikaş taraftarları takımlarının şampiyonuklarını gec saatlere kadar kutladı.

SAMSUN' DA BEŞİKTAŞ TARAFTARI POLİSE 'SİYAH-BEYAZ' ÇEKTİRDİ

BEŞİKTAŞ'ın Gaziantepspor'u 4-0 yenerek ligde 15'nci şampiyonluğunu almasının ardından Samsun'daki kutlamalarda taraftarlar çevik kuvvet polisine 'Siyah-beyaz' tezahüratı çektirdi.  Süper Lig'de Beşiktaş'ın Gaziantepspor'u 4-0 yenerek ligde 15'nci şampiyonluğunu elde etmesinin ardından Samsun'da binlerce Beşiktaş taraftarı sokaklara dökülerek kutlamalar yaptı. Ellerinde bayraklar ve üstlerinde formalarla kutlamalar yapan taraftarlar 'Şampiyon Beşiktaş' sloganları atarak eğlendi. İlkadım İlçesi'nde bulunan Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 200 taraftar grubu, otomobilleriyle yollarda kutlama yapan sürücülerle birlikte kutlama yapmak için yola çıkmak isteyince polis uyarıda bulundu. Polisin uyarıları sonrası yola inmeyen taraftarlar çevik kuvvet polisine kutlamalara katılmalarını isteyerek, 'Siyah-beyaz' ezahüratı çektirdi. Polislere 'Siyah' diyen taraftarlar, 'beyaz' karşılığını aldı. İl genelinde kutlamalar çeşitli yerderde devam ettikten sonra olaysız şekilde sona erdi.

TUNCELİ VE BATMAN'DA ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ

BEŞİKTAŞ'ın deplasmanda Gaziantep'i 4-0 yenmesinin ardından ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi, Tunceli ve Batman'da büyük sevince yolaçtı.

Hakemin bitiş düdüğü ile birlikte  Tunceli'deki yüzlerce Beşiktaş taraftarı  kutlamalara katılmak için  sokağa çıktı. İlk olarak araçlarıyla  şehir turu atan taratarlar, Cumhuriyet Meydanı'nda toplanmaya başladı. Yüzlerce Beşiktaş taraftarı burada marş ve tezhüratlar eşliğinde meşale yakarak şampyinolruk kutlaması yaptı.Yaklaşık 1 saat boyunca  Çarşı Merkezinde trafik Beşiktaş lehine yapılan sevgi gösterileri nedeniyle kilitlendi. Taraftarlar daha sonra yüzlerce araçtan oluşan  bir konvoy oluşturarak şehir turu yaparak gösterilerine devam etti. Beşiktaş'ın 15'inci şampiyonluğu kutlamalarına katılan Ercan Çakar isimli engelli (sağır ve dilsiz) taraftar Beşiktaş atkısını Cumhuriyet Meydanına yere sererek defalarca öpüp dua ettikten sonra, Beşiktaş atkısı öperek ellriyle kalp işareti yapmasını, çevresindeki taraftarlar alkışlayarak destekledi.

BATMAN'DA SİYAH-BEYAZ SEVİNÇ

Batman'da maçın bitmesiyle birlikte taraftarlar siyah-beyaz bayrağını kapan Beşiktaş taraftarı, Turgut Özal Bulvarı'ndaki Atatürk Parkı önünde toplandı. Çevik kuvvet polisi, taraftarların yolu kapatmaması amacıyla kaldırımda kortej oluşturdu. Meşale yakan taraftarar, havai fişek gösterisi yaptı. Beşikaş lehinde tezahüratlarda bulunan Batmanlılar, araçlarla oluşturdukları konvoyla gece yarısına kadar şehir turu atarak Beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutladı. Polisin sıkı güvenlik önlem aldığı kutlamalarda herhangi bir taşkınlık yaşanmadı.

ÇANAKKALE'DE BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU KUTLANDI

ÇANAKKALE'deki Beşiktaş taraftarları, takımlarının üst üste 2'nci kez şampiyon olarak 3'ncü yıldızı da alması nedeniyle sokaklara dökülüp çifte kutlama yaptı.

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 33'ncü haftasında, deplasmanda Gaziantepspor'u 4-0 mağlup ederek ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte Çanakkale'deki Beşiktaş taraftarları da kutlama yapmak üzere sokaklara döküldü. Bazı taraftarlar araçlarıyla, bazıları da yaya olarak üstlerinde siyah beyaz formaları ve ellerinde Beşiktaş bayraklarıyla geç saatlere kadar kutlama yaptılar. Davul zurna eşliğinde oynayıp, meşaleler yakarak eğlenen taraftarlar nedeniyle şehir içi trafiği kilitlendi. İskele Meydanı'nda GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş. tarafından verilen iftar yemeği ardından düzenlenen Ramazan eğlencesi de, Beşiktaş kutlamasına dönüştü. Sahne alan grup, şarkılarıyla Beşiktaşlı taraftarları coşturdu.  Gecenin geç saatlerine kadar süren kutlamalar olaysız sona erdi.

BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU BİLECİK'TE DE KUTLANDI

BEŞİKTAŞ'ın şampiyonluğu, Bilecik'te de coşkuyla kutlandı.

Gaziantep-Beşiktaş maçı sonrasında Bilecik'te yüzlerce Beşiktaş taraftarı sokağa çıktı. Cadde ve sokaklarda yürüyen taraftarlar şampiyonluk sevinci yaşadı. Bilecik'te bazı taraftarlar da oluşturdukları araç konvoyları kentte tur attı. Kutlamalar gec saatlere kadar devam etti.

KOCAELİ'DE BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU KUTLANDI

KOCAELİ'nin Gebze İlçesi'nde taraftarlar Beşiktaş'ın şampiyonluğunu doyasıya kutladı.

Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu 33. haftasında Beşiktaş deplasmanda Gaziantepspor'u 4-0 yenerek ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Maçın bitmesiyle birlikte Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde Beşiktaşlı taraftarlar bayraklarını ellerine alarak sokaklara fırladı. Binlerce Beşiktaş taraftarı Gebze Eski Çarşı'da bulunan Beşiktaşlılar Derneği önünde toplandı. Meşaleler yakarak Gebze caddelerinde yürüyen taraftarlar şampiyonluğu doyasıya kutladı.

Görüntü Dökümü

------------------------ANKARA

-Başkent cadde ve sokaklarında siyah beyazlı taraftarların şampiyonluk sevinç ve kutlamaları

Haber- Kamera: Ümit KOZAN// ANKARA,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528146

Görüntü Dökümü

-------------------------ADANA

Taraftar grubundan görüntü

Elinde meşala yakan yüzü kapalı kadın taraftar

Meşale yakıp, tahünatta bulunan taraftarlar

Elinde Beşiktaş ve Türk bayrakları sallayan taraftarlar

Bir taraftarın grubun içinden ciple çıkması ve bir tarfatarın araçtan dışanı sarkıp Beşiktaş bayrağı sallaması

Tarftarların karşılıklı iki gruba ayrılıp, "Siyah"-"Beyaz" diye tezahüratta bulunması

Tekerlekli sadalyedeki bir taraftarın, sandalyesiyle omuza alınması ve amigoluk yapması

3 taraftarın birbirlerinin omuzlarına çıkarak kule şeklinde tezahüratta bulunması

Taraftarların marş ve şarkılarla kutlama yapması

Taraftarların araçlarıyla konvoy yaparak şehir turu atması

Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Adnan POYRAZ-GÖKHAN KESKİNCİ/ ADANA,

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529014

Görüntü Dökümü

-------------------------------İZMİR

Şampiyonluk kutlamalarından görüntü

Araç konvoylarından görüntü

Meşale yakanlardan görüntü

Genel ve detay görüntü

Haber-Kamera: Onur ATIŞ-Mehmet GÜNEY/ İZMİR,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528141

Görüntü Dökümü

-------------------------------ANTALYA

-Kutlamalardan görüntüler

Haber-Kamera: Süleyman EKİN/ ANTALYA,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528124

Görüntü Dökümü

------------------------------MERSİN

-Kutlamalardan görüntüler

Haber-Kamera: İbrahim MAŞE-Mustafa İNSAN/ MERSİN,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528151

Görüntü Dökümü

----------------------ERZURUM

-Meşaleler ile kutlama coşkusu

-Caddede toplalan kalabalık taraftarlar

-Slogan atarak yürüyüen taraftarlar

-Atatürk anıtı önünde bulunan süs havuzna giren taraftarlar

Haber-Kamera: Zafer KUMRU/ ERZURUM,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528128

Görüntü Dökümü

-------------------------------ZONGULDAK

-Taraftarların slogan atarak yürümesi

-Korna çalan araçlar

-Valilik önündeki kutlamalar

-Emre Gökmen'in İzmir marşı dinletmesi

-Taraftara üçlü çektirmesi

-Dağılmaları yönünde anons yapması

-Aralarına girip üçlü çektirmesi

-Taraftarın tezahüratı

Haber-Kamera: Gürkay GÜNDOĞAN/ ZONGULDAK,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528142

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528152

Görüntü Dökümü

------------------------------VAN-HAKKARİ

-Araçlarıyla sevinç turları atan Beşiktaşlı taraftarları

-Ellerindeki bayraklarla sokağa dökülen taraftarlar

-Bulvar cadesinde sevinç turları atan taraftarlar

-Genel ve detaylar

-Araçlarla tur atmaları genel ve detay

-Çarşı merkezindeki kalabalık

Haber-Kamera: Behçet DALMAZ-Orhan AŞAN/ VAN-HAKKARİ,

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529021

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528136

Görüntü Dökümü

-------------------------------EDİRNE

-Toplanan taraftarlar

-Maşale yakmaları

-Marş söylemeleri

-Caddede yürüyüşleri

-Araçların konvoyu

-Genel görüntüler

Haber-Kamera: Engin ÖZMEN/ EDİRNE,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528149

Görüntü Dökümü

-------------------------------MARMARİS

Araç konvoyundan görüntü

Kutlamalardan görüntü

Genel ve detay görüntü

Haber - Kamera: Ali GÜNDOĞAN/ MARMARİS(Muğla),

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528129

Görüntü Dökümü

-------------------------------BODRUM

Kutlamalardan görüntü

Evlilik teklifi yapılmasından görüntü

Meşale yakılmasından görüntü

Yürüyüş yapılmasından görüntü

Genel ve detay görüntü

Haber-Kamera: Nilüfer DEMİR-Hülya ELTEŞ/ BODRUM(Muğla),

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528153

Görüntü Dökümü

-------------------------------TEKİRDAĞ

-Toplanan taraftarlar

-Yürüyüşleri

-Marş söylemeleri

-Şehit turu atan araçlar

Haber-Kamera: Ruhan YALÇIN/ TEKİRDAĞ,

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528160

Görüntü Dökümü

-------------------------------KÜTAHYA

-Meşale yakan Beşiktaş taraftarlarının,

-Taraftarların yürümesi,

-Araç konvoyundan,

-Vazoya Beşiktaş bayrağı ile çıkan bir taraftarın,

-Platforma çıkan taraftarların çekilen görüntüler

TAVŞANLI

-Tavşanlı ilçesindeki şampiyonluk kutlamalarından çekilen görüntüler

Haber-Kamera: Oğuzhan KILIÇ-Tuna İŞLEYEN/ TAVŞANLI(Kütahya),

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529017

Görüntü Dökümü

---------------------------------SAMSUN

-Taraftarların meşale yakması

-Çevik kuvvet polisinden detay

-Taraftaraların polise syah-beyaz çektirmesi

-Taraftaraların slogan atarak yürümeleri

-Taraftaraların slogan atmaları

-Otomobilleriyle kutlama yapan vatandaşlar

Haber-Kamera: Hakan AKGÜN/ SAMSUN,

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529018

Görüntü Dökümü

-------------------------------TUNCELİ

-Beşiktaş -gaziantep maçını izleyen taraftarların maçta gol sevinci yaşarken

-Maç bitiminde sokağa dökülen taraftarlar

-Sevinç gösterisi yapan taraftarlar

-Meşale ile kutlama yapan taraftar görüntüleri

-Engelli  ercan çakar'ın görüntüsü

-Engeli Ercan çakar'ın beşiktaş atkısını yola sererek dua etmesi ve sevinç gösterisi

-Sevinç gösterilerinden detay görüntü

Görüntü Dökümü

-------------BATMAN

-Taraftarların toplanması

-Tezahürat yapılması

-Çevik kuvvetin aldığı önlem

-Şehir turu atan araçlar

-Hava fişek gösterisi

-Yakılan meşalleler

-Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Ferit DEMİR-Reşat YİĞİZ/ TUNCELİ-BATMAN,

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529019

Görüntü Dökümü

-------------------------------ÇANAKKALE

Kutlamalardan görüntü

Taraftarlardan görüntü

Araç konvoylarından görüntü

Genel ve detay görüntü

Haber-Kamera: Burak GEZEN/ ÇANAKKALE,

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529016

Görüntü Dökümü

-------------------------------

-Bilecik'teki kutlamalardan çekilen görüntüler

Haber-Kamera: Cafer ELMAS-BİLECİK,

29.05.2017 - Haber Kodu : 170529015

Görüntü Dökümü

-------------------------------

Kutlamalardan görüntü

Taraftarlardan görüntü

Haber-Kamera: Mesut IŞIK-Büşra KAYA/GEBZE(Kocaeli),

28.05.2017 - Haber Kodu : 170528140

Dha Yurt Bülteni-1

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha Yurt Bülteni-1 - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor