Son Dakika Haberleri: Şehit Ailelerinde Buruk Bayram

Şehit Ailelerinde Buruk Bayram

4 yıl önce

Adana'da Kurban Bayramı arifesinde askeri ve mülkü erkan, Asri Mezarlık'taki Garnizon Şehitliği’ni ziyaret etti.

Şehit Ailelerinde Buruk Bayram, System.String[]
Adana'da Kurban Bayramı arifesinde askeri ve mülkü erkan, Asri Mezarlık'taki Garnizon Şehitliği’ni ziyaret etti.

Adana Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Bulut, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emine Kunt, asker ile vatandaşların katıldığı programda şehitlerin ruhu için Kur'an–ı Kerim okundu. Ülkenin birlik ve beraberliği ile şehit ve gaziler için yapılan duaya ‘amin’ denildi. Daha sonra Vali Yardımcısı Aydın ve beraberindeki heyet, şehitlerin mezarına karanfil bırakıp, acılı ailelere başsağlığı diledi.

7 Ağustos 2015 günü Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde PKK’lı teröristlerce şehit edilen Jandarma Uzman Onbaşı Muhammed Oruç’un ailesi de bayram öncesi oğlunun mezarını ziyaret etti. Şehidin babası Ahmet Oruç, “Oğlumuz için duadan başka elimizden bir şey gelmez, ne diyebiliriz ki. Oğlumuz şehit olmuştur, Allah’tan gelen baş tacı, ne yapabiliriz? Onsuz ilk bayram, daha 45 gün oldu. Ocağımıza ateş düştü. Ben ve annesi perişan vaziyetteyiz.” dedi. Gözü yaşlı anne Ayşe Oruç ise “Ciğerim yanıyor, ne söyleyebilirim ki. Diyecek bir şey yok.” ifadelerini kullandı.
Haber Yayın Tarihi : 23.09.2015 03:57 Kaynak: CİHANOrtak canlı yayında Binali Yıldırım'ın FETÖ çıkışı sosyal medyada gündem oldu! FETÖ'cü Hakan Şükür, Türkiye'nin ilgiyle izlediği ortak yayına sessiz kalmadı Ekrem İmamoğlu'ndan ortak yayın sonrası ilk açıklama