Genel Seçime Doğru - Son Dakika

Genel Seçime Doğru

09.03.2015 12:39
Genel Seçime Doğru, System.String[]

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), seçim döneminde uyulması gereken yayın usul ve esasları ile Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararları konusunda yayın kuruluşlarını bilgilendirmek üzere seminerler düzenleyecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), seçim döneminde uyulması gereken yayın usul ve esasları ile Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararları konusunda yayın kuruluşlarını bilgilendirmek üzere seminerler düzenleyecek.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul'da yarın, İzmir'de 12 Mart'ta, Ankara'da 17 Mart'ta, Samsun'da 19 Mart'ta ve Diyarbakır'da 27 Mart'ta düzenlenecek seminerlerin başlığı "Medya Hizmet Sağlayıcı Kuruluşların Seçim Dönemi Yayınları" olacak.

Ulusal, bölgesel ve yerel yayın yapan tüm radyo ve televizyon kuruluşlarının genel müdür, yayın yönetmeni ve haber müdürlerinin katılacağı toplantılarda, YSK'nın seçim dönemine ilişkin kararları, yayın ihlalleri ve müeyyideleri, genel yayın ilkeleri ve başlıca yayın ihlalleri ile sayısal yayıncılık ve ihale süreci konularında bilgiler verilecek.

Toplantıların oturum başkanlıklarını İstanbul'da Üst Kurul Üyesi Taha Yücel, İzmir'de Üst Kurul Üyesi Ali Öztunç, Ankara'da Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu, Samsun'da Üst Kurul Üyesi Nurullah Öztürk ve Diyarbakır'da Üst Kurul Üyesi Doç. Dr. Hamit Ersoy üstlenecek.

İstanbul'daki toplantıya İstanbul, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Bolu, Düzce, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de; İzmir'deki toplantıya İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir, Muğla, Denizli, Uşak, Afyon, Kütahya, Antalya ve Burdur'da; Ankara'daki toplantıya Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Konya, Karaman, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Adana ve Mersin'de; Samsun'daki toplantıya Samsun, Sinop, Çorum, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Artvin, Bartın, Bayburt, Karabük ve Kastamonu'da; Diyarbakır'daki toplantıya ise Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Gaziantep, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Kilis, Malatya, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Hakkari, Muş, Tunceli, Van, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye'de yayın yapan kuruluşların temsilcileri katılacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Genel Seçime Doğru - Son Dakika


Son Dakika

Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! İlaç içip uykuya dalan kadının cansız bedeni kanepede bulundu İlaç içip uykuya dalan kadının cansız bedeni kanepede bulundu Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Eski Manken Deniz Erhan Murathanoğlu hayatını kaybetti Eski Manken Deniz Erhan Murathanoğlu hayatını kaybetti Ramazan'da tam kapanma olacak mı? Tüm gözlerin çevrildiği Bilim Kurulu toplandı Ramazan'da tam kapanma olacak mı? Tüm gözlerin çevrildiği Bilim Kurulu toplandı Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gazişehir'i 3-1'le geçti Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gazişehir'i 3-1'le geçti Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek