Sony Smartband Talk Swr30 - Son Dakika

Sony Smartband Talk Swr30

14.01.2015 11:13

Eylül ayında Berlin'de IFA Fuarı'nda tanıtılan Sony'nin yeni akıllı bilekliği Smartband Talk inceleme merkezimizin konuğu oldu.

1

Eylül ayında Berlin'de IFA Fuarı'nda tanıtılan Sony'nin yeni akıllı bilekliği Smartband Talk inceleme merkezimizin konuğu oldu.
Kaynak :
2

Tasarımı daha önceki smartband modeliyle karşılaştırdığımızda Smartband Talk'ın göze çarpan en önemli farkı kavisli ekrana sahip olması. Daha önceki Smartband modelinde ekran bulunmuyordu.


3

Bileğinizi estetik bir şekilde saran bu kavisli ekran sayesinde daha kolay bir kullanım sunulmuş.


4

Elektronik mürekkep teknolojisine sahip 1.4 inçlik siyah-beyaz ekran 320x320 piksel çözünürlükte.


5

Bu ekranın tercih edilmesinin en önemli nedeni cihazın güç tüketimini düşük seviyede tutmak.


6

Elektronik mürekkep teknolojisinin diğer bir artısı ise gün ışığında ekranın yansıma yapmaması ve kolayca okumayı sağlaması.


7
8
9

Ekranın ışıklandırmasının olmaması ise en önemli eksiklerinden birisi. Karanlık ortamlarda ekranı görememek can sıkıcı bir durum.


10

Smartband talk'ta 3 güne kadar kullanım sunan 70 mAh değerinde pil mevcut. Tam şarj süresinin ise yarım saat civarında sürdüğünü belirtelim.


11
12

Cihazın kutusundan büyük ve küçük olmak üzere iki farklı boyutta bilek bandı çıkıyor.


13

Sahip olduğu IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olan olan SmartBand Talk, 1,5 metre derinliğe kadar su geçirmiyor.


14

Smartband Talk'ın üzerinde 2 fiziksel tuş bulunuyor. ses açma kapama tuşu ve fonksiyon tuşu ekranın sağında konumlandırılmış.


15

Cihaz standart micro usb girişine sahip. Bu sayede ekstra bir ekipmana ihtiyaç duymadan kolayca şarj edilebiliyor.


16

Smartband Talk'ın tüm ayarlarını ücretsiz Android uygulaması üzerinden yapmak mümkün.


17

Bluetooth 3.0 bağlantı özelliğine sahip olan cihazı Android bir akıllı telefonla eşleştirdikten sonra tüm ayarlarını uygulama üzerinden rahatlıkla yapabiliyorsunuz.


18

Cihaz 10 metreye kadar sorunsuz bir şekilde telefonunuzla bluetooth üzerinden iletişim kurabiliyor.


19

Uygulamalarım sekmesinden Smartband Talk'ın ekranını özelleştirmek mümkün.


20

Yeni uygulama ekleme, sıralarını değiştirme ve uygulamaları kaldırma işlemleri buradan kolaylıkla yapılabiliyor.


21

Smartband Talk'ta telefonunuza gelen tüm bildirimleri akıllı bilekliğinizden takip etmenize olanak sunulmuş.


22

Bildirimler menüsü altında telefonunuzda yüklü uygulamaların listelendiği menüden seçtiğiniz uygulamaların bildirimlerini alabilirsiniz.


23

İsminden de anlaşılacağı gibi Smartband Talk'ın dikkat çeken bir özelliği ise gelen çağrıları cevaplayıp cihaz üzerinden görüşme yapabilmeniz. Üzerindeki mikrofon ve hoparlörler sayesinde, bileklik üzerinden telefon görüşmesi yapılabiliyor.Çağrı başlatabilme özelliği de mevcut ancak sadece favori kontak olarak atadığınız bir kişiyi arayabiliyorsunuz. Çağrı cevaplama başarılı ancak çağrı başlatma özelliği biraz sıkıntılı.


24

Smartband Talk, sahip olduğu ivme ve yükseklik ölçen sensörleri sayesinde hareketlerinizi algılıyor. Koştuğunuzu, yürüdüğünüzü ve hatta uyuduğunuzu bile algılayan cihaz topladığı bilgileri Lifelog hesabınızla senkronize ediyor.Günlük katettiğiniz mesafe ve hedef gerekleştirme durumunu ekrandan takip edebildiğiniz gibi geçmişe dönük detaylı raporlara Lifelog üzerinden erişmek mümkün. Smartband Talk'ın topladığı bilgiler Lifelog isimli uygulama sayesinde anlam kazanıyor. Lifelog uygulaması Android markette mevcut. Android 4.4.4 ve üzeri bir akıllı telefona Lifelog uygulaması yüklenebiliyor.Ne kadar yürüdüğünüz, koştuğunuz dışında, nerelere gittiğiniz, ne kadar süreyle müzik dinlediğiniz, hangi filmi izlediğiniz, web de ne kadar gezindiğinize kadar tüm günlük aktivitelerinizi görmenizi sağlayan uygulama ile hayatınıza genel bir bakış yapabilmenizi sağlıyor.


25

Ekran arka planını siyah ya da beyaz olarak ayarlamak mümkün.


26

Cihazın akıllı uyandırma özelliğini devreye alırsanız, cihazın alarmı uyku döngünüzü kullanır ve belirttiğiniz zaman aralığında siz hafif uykudayken çalmaya başlar. Bu sayede derin uykunuzu bölmeden sizi uyandırır.


27
28
29
30

Smartband Talk'ı uyku sırasında bileğinizden çıkarmazsanız uyku sürenizi de kayıt altında alabilirsiniz. Ortalama uyku sürenizden, uykunuzun ne kadarında derin, ne kadarında hafif uykuda olduğunuza kadar detaylı bilgiler lifelog hesabınızdan görebilirsiniz.


31
32
33
34
35

Sony 2014 yılı başında CES Fuarı'nda tanıttığı ilk akıllı bilekliği SWR10 modelinden sonra aldığını geri dönüşlerle çalışmalarına hız verdi ve SmartBand Talk'ı geliştirdi.Smartband Talk, piyasadaki akıllı bilekliklerle karşılaştırıldığında Lifelog uygulaması başta olmak üzere hayatınıza renk katacak birçok özelliğe sahip.Sony Smartband Talk, ülkemizde 369 liralık fiyat etiketiyle tüketicilerle buluştu. Akıllı bileklik alma düşünceniz varsa Smartband Talk'a göz atmanızı tavsiye ediyoruz.


36
37

Son Dakika Sony Smartband Talk Swr30 - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum